Motorsport

Super Aguri má potíže, stáj zrušila testy

Pouhý měsíc před startem nové sezony F1 se japonská stáj Sper Aguri dostává do potíží. Údajně jí chybí peníze což potvrzuje i nejnovější rozhodnutí stáje nezúčastnit se testování v tomto týdnu.

Účastníci dalších testů tento týden v Barceloně budou na piloty i vozy stáje Super Aguri čekat marně. Přitom právě dnes měla stáj  podle původního plánu v Barceloně odprezentovat nový vůz pro nadcházející sezonu. Nakonec se ale ve Španělsku vůbec neukáže a místo vysvětlení poslal jen strohé tiskové oznámení. "Tým Super Aguri F1 se tento týden nezúčastní testů v Barceloně kvůli okolnostem, které jsou mimo naši kontrolu. Testy na Circuit de Catalunya příští týden máme v plánu absolvovat se dvěma vozy," vzkázala stáj Super Aguri a zároveň zrušila i tiskovou konferenci plánovanou k prezentaci vozu.  "Chtěli bychom se omluvit kolegům v médiích, kteří si zařídili účast na naší  tiskové konferenci," stojí v prohlášení, které publikoval server autosport.com.

Podle spekulací za odvoláním účasti na testech i za zrušením prezentace stojí fiananční problémy stáje. Server F1sports.cz například spekuluje, že se stáji zatím nedaří najít strategického partenera, který by do rozpočtu stáje vlil potřebné miliony. I proto Super Aguri do testování pravidelně nasazovalo jen jeden vůz a ujelo také nejméně kilometrů ze všech stájí.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události