Sport

Do Valencie letí jen třináct atletů

Do Valencie letí jen třináct atletů
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Pouhých třináct jmen bude čítat česká atletická výprava na halvém mistrovství světa, které začíná už příští pátek ve španělské Valencii. Po víkendovém halovém mistrovství republiky doplnila nominaci už jen čtyři jména.

Chybí nejlepší tyčkaři 

Mezi těmi, kdo si vybojovali účast na vrcholu letošní halové sezony, chybí například i oba nejlepší domácí tyčkaři. Český rekordman Adam Ptáček ani na halovém šampionátu  nezvládl kvalifikační limit 570 cm, stříbrnou medailistku z loňského šampionátu Kateřinu Baďurovopu zase do Valencie nepustí zranění. "Cítím, že mám formu, na limit si věřím," tvrdil přitom ještě minulý týden Ptáček, který kvůli zraněnému lokti pro změnu přišel o loňská šampionát v Ósace. Kvalifikační limit nezvládl ani výškař Tomáš Janků.

Největší medailovou nadějí české minivýpravy tak zůstává vícebojař Roman Šebrle, který splnil kvalifikační limit už loni v červnu na mítinku v Kladně. Úřadující desetibojařský mistr světa ovšem nebude mít v hale snadnou pozici, na nedávném víceboji v Tallinnu totiž skončil až pátý.

Nominace na poslední chvíli

Hned čtyři atleti si nechali splnění kvalifikačního limitu až na poslední chvíli. Výškař Jaroslav Bába, překářkář Stanislav Sajdok a čtvrtkařky Drahomíra Eidrnová se Zuzanou Hejnovou  splnili kvalifikační podmínky až na pražském halovém šampionátu v sobotu a v neděli. "Po deseti letech počítáme s nasazením ženské štafety a pokud by byla nízká účast, můžeme pomýšlet i na slušný výsledek," přemýšlí šéftrenér reprezentace Václav Fišer. Ve Vlancii tak poběží i česká ženský štafeta na trati 4x400 metrů.

Nominace českého týmu

Muži: Jaroslav Bába (výška), Jakub Holuša (800 m, 1500 m), Stanisalv sajdok (60 m překážky), Petr Svoboda (60 m překážky), Roman šebrle (desetiboj)

Ženy: Jitka Bartoničková (4x400 m), Zuzana Bergrová (4x400 m), Drahomíra Eidrnová (4x400 m), Zuzana Hejnová (400 m, 4x400 m), Barbora Laláková (výška), Pavla rybová (tyč), Iva Straková (výška), Denisa Ščerbová (60 m překážky, dálka, 4x400 m).

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události