Motorsport

McLarenu už nebude šéfovat Ron Dennis

Nová sezóna formule 1 ještě ani nezačala a už je tu první šok. Ron Dennis už není šéfem McLarenu. Dostal padáka. Tuto informaci přinesl největší španělský sportovní deník Marka.

Sice se o tom spekulovalo v kuloárech, ale nikdo tomu nevěřil. Teď se to ale podle španělských novin přece jen vyplnilo. Ron Dennis dostal vyhazov. Přitom on tenhle tým koupil a za 28 let těžké dřiny ho dostal do špičky formule 1. Jenže teď došla Mercedesu trpělivost. Vaz zlomil Denisovy závěr loňské zpackané sezóny, kdy McLaren přišel o titul mezi jezdci a neprofesionální přístup. Tím se rozumí špionážní aféra, která stála stáj rekordních 100 miliónů dolarů pokuty. Navíc po neshodách a napjatých situacích opustili předčasně stáj Juan Pablo Montoya v roce 2006 a loni Fernando Alonso.

Kdo bude jeho nástupcem?

Tohle by se už nemělo opakovat. Dohlédnout na to má podle španělských novin dosavadní šéfi zodpovědný za provoz týmu Martin Whitmarsh. Tuto výměnu prosazuje dodavatel motorů a spolumajitel McLarenu, Mercedes-Benz. Jenomže podle našich informací bude ale  novým lídrem party z Wokingu člověk z Mercedesu a to bývalý sportovní ředitel Němec Norbert Haug. Ron Dennis by údajně mohl zastávat v týmu jinou roli, ale ta už by neměla takový vliv na tvorbu rozhodnutí. Sám Dennis vlastní 15 % McLarenu, o zbytek se dělí Mercedes, bahrajnská společnost a Mansour Ojjeh.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události