Sport

Sudová chce vyhrát Světový pohár boulařek

Sudová chce vyhrát Světový pohár boulařek
Zdroj: Dušan Vrbecký

Už v sobotu může česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová udělat velký krok k největšímu úspěchu svého života. Světový pohár "boulařek" se přestěhoval do Mariánských Lázní a momentálně druhá žena bodování chce vyhrát. Domácí zlato by ji přitom mohlo nakopnout před závěrečnými boji o celkový triumf ve Světovém poháru, na nějž může stále reálně pomýšlet.

Domácí představení startem k triumfu? 

Letošní sezona nemá v kalendáři ani olympiádu ani mistrovství světa. Považujete tedy za její vrchol závod Světového poháru v Mariánských Lázních? (více o závodě zde)

"Rozhodně platí, že Mariánky jsou v tuhle chvíli jedním z vrcholů. Jenomže pro mě už v tuhle chvíli platí i to, že  vrcholem sezony už  bude v podstatě  každý závod. Při mém současném postavení v soutěži  můžu bojovat o celkové prvenství. Ale ještě zbývají čtyři závody a Mariánky jsou jen prvním z nich. Budu se snažit doma vyhrát, protože případné vítězství by mě zase posunulo o kousek blíž k celkovému triumfu."

Byla byste tedy spokojena, kdyby tím absolutním vrcholem byl úplně poslední závod sezony, nejlépe vítězný?

"To rozhodně, ale nemusí k tomu dojít. Pořád jsou ve hře čtyři závody, mě nemusí nějaký vyjít a naopak někdo jiný se může dostat nahoru. Může to být boj, ale bylo by opravdu hezké, kdyby poslední závod rozhodl pro mě. Pomohlo by to i sportu samotnému."

Formu chce udržet do olympiády

Jakou máte formu? Dá se říci, že je životní?

"Myslím si, že ji mohu mít ještě lepší, ale kdo ví. Člověk je jednou nahoře a jednou dole. Dokud budu v desítce Světového poháru, je to pořád dobrý výsledek. Trénuji dobře a všechno nasvědčuje tomu, že by to mohlo jít dobře i dál. Když nepřijde žádné zranění, mám optimistické vyhlídky."

Nicméně vysněná olympijská medaile asi zatím ještě pořád visí hodně vysoko...

"To ano. Olympijský závod je strašně specifický, vlastně to je třicet vteřin, které rozhodnou o tom, jestli celé čtyřleté úsilí stálo za to. Buď se to povede, nebo ne."

Vyměnila byste letošní formu  a případný úspěch ve Světovém poháru za olympijskou medaili?

"Ne. K letošní formě bych ráda olympijskou medaili přidala."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události