Sport

Sáblíková chce odpočívat, trenér už ji vidí na kole

Sáblíková chce odpočívat, trenér už ji vidí na kole

S jednou zlatou místo dvou loňských, přesto spokojená se vrátila ze světového šampionátu v japonském Naganu česká rychlobruslařka a Sportovkyně roku Martina Sáblíková. I pro další rok se může pyšnit titulem mistryně světa. Získala jej na pětikilometrové trati.

Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Naganské zlato vrcholem sezony
Ledová plocha v Naganu přinesla po deseti letech českému sportu další zlatou medaili. Po hokejistech na olympiádě 1998 ji v neděli na pětikilometrové trati získala v souboji s legendou světového rychlobruslení Claudií Pechstein Martina Sáblíková. „Po čtvrté příčce na třech kilometrech bylo zlato na pěti zadostiučiněním," řekl trenér Martiny Sáblíkové Petr Novák. A závodnice? „Jsem ráda, že je po sezoně, mám toho docela plné zuby," doplnila rychlobruslařka.

Úspěšná sportovkyně se vrátila z Japonska spokojena, pod ostřížím zrakem trenéra Petra Nováka ale byla i po oficiálním ukončení sezony. Mezi dárky pro světovou šampionku totiž byly i lahve. „Ukaž. Tohle je v pořádku, tohle ti asi nedovolím," pousmál se kouč při kontrole obsahu. Životosprávu své svěřenkyně totiž pečlivě hlídá stejně, jako celou její přípravu. Šak už také plánuje, že v dubnu Martina zahájí přípravu na kole. „Ani to neříkej. Hlavně, aby jediný den volna nebyl dneska," smála se Sáblíková.

Spala čtyři hodiny
I přes úspěch a spokojenost byla na závodnici znát únava. „Z posledních šedesáti hodin jsem spala asi čtyři," přiznala závodnice, kterou čeká náročný program i v dalších dnech. „Ve středu dopoledne mě budou přijímat na radnici v rodném Žďáru nad Sázavou, takže se asi znovu moc nevyspím," přiznává.
Neustálé časové posuny se na Martině podepsaly. „Jsem moc ráda, že letos nemusím na poslední závod do Kanady, těch přeletů a změn času už bylo dost," přiznává. Po návratu z Japonska se sice sešla s novináři a partnery dopoledne, podle tamního času ale měla večer.

Trenér: Teď chci vybudovat kolem Martiny tým
Sportovknyě roku toho má letos za sebou hodně. „Jediný rozdíl od loňska je třetí místo z mistrovství Evropy, které beru jako obhajobu. Hlodat m bude asi jen čtvrté místo z trojky na mistrovství světa," tvrdí Martina. V sezoně toho zvládla dost. Šestkrát vyhrála závod Světového poháru, ve stejné soutěži se stala absolutní vítězkou na dlouhých tratích. K tomu má bronz z mistrovství Evropy a zlato z mistrovství světa.

„Teď budeme pracovat na patnáctistovce, aby měla Martina šanci na olympiádě bojovat o tři medaile," prozradil nejbližší plány kouč Novák. Novinkou je snaha trenéra vybudovat i družstvo pro týmový závod. „Pracuju na tom už několik let a když to vyjde, mohly by holky závodit na olympiádě o medaili. Věřím, že už v příští sezoně budou jezdit jako tým ve Světovém poháru. A kdyby se podařila i olympiáda, bylo by to fantastické," doufá Novák.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události