Motorsport

Ferrari do Malajsie s novými motory

Ferrari do Malajsie s novými motory

Po divokém australském představení čeká na jezdce Malajský okruh Sepang. Napravit reputaci si ve druhém závodě sezony bude chtít určitě Ferrari. Italské stáji se totiž premiéra vůbec nepodařila. Hlavně kvůli technickým potížím brala pouze bod za osmé místo Kimiho Räikkönena. O vítězný double se pokusí vítěz z Melbourne Lewis Hamilton z McLarenu. To jeho bývalý stájový kolega Alonso zase určitě pojede za hranicí možností svého auta.

Australské fiasko 

Rudým vozům z Maranella se úvodní podnik mistrovství světa vůbec nepodařil. Kimmi Räikkönen bral za osmé místo bod. Jeho stájový kolega Massa dopadl ještě hůř. Záhy po startu asi zapomněl, že už ve své formuli nemá elektronickou kontrolu trakce a po smyku narazil do bariéry. Po návštěvě boxů se na trať se vrátil, ale ne na dlouho. Znovu se tam ocitnul ve třetím kole a po další kolizi s Coulthardem už vjel do garáže natrvalo.

Malajský reparát

V Malajsii má být všechno jinak. Räikkönen prohlásil, že se zde Ferrari vrátí. Na okruhu v Sepangu se mu daří a v roce 2003 zde dokonce vyhrál svoji první velkou cenu. Musí mít však k dispozici spolehlivé auto, na čemž Ferrari usilovně pracuje. Do závodu bude mít Räikkönen s Massou ve svých vozech k dispozici nové motory. Ty staré, které dělaly v Austrálii problémy už analyzují technici v Maranellu, aby odhalily chyby. Bude to potřeba. V malajském pekle je totiž vzhledem k vysokým teplotám a extrémní vlhkosti vzduchu čeká ještě těžší zkouška než v Austrálii.

Britská pohoda

U největších konkurentů italské stáje McLarenu panuje klid a pohoda. Lewis Hamilton v Austrálii vyhrál a zdá se, že auta jsou pro novou sezonu výborně připravena. Bez dokonalé techniky se musí naopak obejít Britův bývalý stájový kolega Alonso. Navzdory tomu dosáhl slušného čtvrtého místa, když ze svého auta vymáčknul absolutní maximum.

Skromný Němec

Prvním pódiovým umístěním se v Austrálii prezentoval německý pilot Nico Rosberg se svým Williamsem. Skromně však poznamenal, že se s podobnými výsledky dále moc počítat nedá. On i jeho tým jsou si totiž vědomi výkonnostních možností svého auta. Spokojeni tak budou, když na konci sezony budou v poháru konstruktérů čtvrtí za silnou trojkou McLaren, Ferrari a BMW.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události