Hostující Králové už jsou definitivně mimo hru a domácí Kojoti mají spíše už jen teoretickou naději na vyřazovací boje, ale jak už to v NHL platí - nečekalo se, že by kdokoli hrál na půl plynu či se nějakým jiným způsobem šetřil.
V obou brankách se představili švédští gólmani - na domácí straně Mikael Tellqvist, v brance Kings pak Erik Ersberg. A oba dostali několik šancí ukázat svoje umění. V polovině 9. minuty se ale prosadil hostující bek Tom Pressing a hosté z LA šli do vedení 1:0. Na konci 11. minuty pykal hostující Jon Klemm a Kojoti přesilovku dokázali využít - postaral se o to ruský mladík Jenver Lisin a rázem bylo srovnáno - 1:1. V 16. minutě Daniel Carcillo narazil zezadu na mantinel hostujícího Toma Preissinga, kterému pak na střídačce ošetřovali zkrvavený nos a domácí zlý muž „Carcillator" se na 5 minut usadil na hanbu, což byla pro Krále šance jako hrom zkusit změnit skóre ve svůj prospěch. 40 vteřin před první sirénou se také hosté dočkali vedoucí branky z hole Toma Preissinga, který podruhé v zápase poslal Krále do vedení - 2:1.
Ve 26. minutě pykal Jon Klemm a Kojoti ukázali, že přesilovky budou kořením tohoto zápasu - Keith Yandle snad z páté své rány v této početní výhodě vyrovnal na 2:2. Ve 29. minutě padla počtvrté v zápase branky v početní výhodě - tu sice hráli hráči Phoenixu, ale Dustin Brown dokázal vypíchnout puk, sám si ho dojel a domácí gólman Tellqvist jeho střelu zápěstím neudržel pod kontrolou a puk pod ním doklouzal do branky - 3:2. Ovšem domácí prožívali slabší chvilku - o 80 vteřin později zakvedlal s pukem Alexander Frolov a Raitis Ivanans z jeho nahrávky zvyšoval už na 4:2 pro Kings. Pokud chtěli Kojoti držet krok, museli kontrovat. A to se jim povedlo - Keith Ballard pálil od modré a Steve Reinprecht tečovat přesně do protipohybu hostujícího gólmana Erika Ersberga - 3:4. Ale přestřelka pokračovala dál - uplynulo dalších 44 vteřin a Králové opět vedli o 2 branky zásluhou Petera Harrolda - 5:3. Ve 37. minutě nastala celkem zajímavá situace - nejprve Rob Blake fauloval unikajícího Marcela Hossu a v ponechané výhodě fauloval ještě Brian Willsie, takže Coyotes dostali možnost zahrát si 2 celé minuty 5 na 3. Však také domácí přesilovková formace roztočila kolotoč, na jehož konci Shane Doan doklepával do prázdné branky - 4:5. Dál pokračovala přesilovka 5 na 4, ale v ní už další branky nepadla.
Ve 3. třetině už nastoupili hráči obou týmů s instrukcemi také si konečně začít hlídat trochu zadní vrátka a tak se s góly po předchozí bohaté části začalo šetřit. Jednobrankový rozdíl ve skóre ale stále ani jednomu ze soupeřů nedával žádnou jistotu výhry či prohry. Kojoti se snažili vyrovnat, na střely vedli v této části hry 15 - 3 ovšem Erik Ersberg byl konečnou instancí všech domácích střeleckých pokusů. 83 vteřin před koncem základní hrací doby fauloval hostující Matt Ellis a Phoenix dostal obrovskou šanci vyrovnat a vynutit si prodloužení. Však to také zkoušeli v 6-ti proti 4. A málem se jim to nevyplatilo, když Michal Handzuš vypíchnul puk, ovšem hráčům LA se nepodařilo trefil prázdnou domácí branku. 25 vteřin před třetí sirénou se domácí nakonec dočkali - Shane Doan zprava nahrál před branku a Keith Ballard jeho přesný pas proměnil ve vyrovnávací branku - 5:5.
Na řadu tak přišlo prodloužení. Zhruba v jeho polovině se před domácí branku proháčkoval Mike Cammalleri až před domácí branku a Keith Yandle musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Přesilovková formace Kings se usadila v obranném pásmu Kojotů, ale bránící trojice dokázala odolat. Ale ani tady se nerozhodlo a na řadu přišly nájezdy. Jako první jel Anze Kopitar - minul, Keith Ballard - nedal, Dustin Brown - nedal, Peter Mueller - nedal, Mike Cammalleri - nedal, Radim Vrbata - nedal, Patrick O'Sullivan jako první proměnil, Shane Doan - nedal a Králové tak po brankové přestřelce nakonec vítězí 6:5 na nájezdy.
Další noční zápasy:
Boston - Montreal 2:4
Florida - Carolina 1:2 na nájezdy
Ottawa - St. Louis 3:2
Pittsburgh - Tampa Bay 4:2
Nashville - Detroit 3:6
Calgary - Colorado 2:1
Edmonton - Vancouver 1:4