Motorsport

VIDEO: Landa krotí brutální Mitsubishi

VIDEO: Landa krotí brutální Mitsubishi

Daniel Landa ohlásil návrat do světa šotoliny, asfaltu a rozbitých cest. Po více než roce se na jeho agresivní jízdu plnou smyků mohou těšit příznivci rally. Zpěvák už má za sebou první testy. V Milovicích jsme byli při tom.

Zdroj: Korzo

Nový začátek 

Nové závodnické etapě svého života přikládá Landa mnohem větší význam, než tomu bylo v minulosti. Do rally se pak naplno obuje od příští sezony. „Letos ještě půl na půl, ale příští rok už bych se chtěl věnovat plně dráze soutěžního jezdce. Omezím některé svoje aktivity, abychom mohli zjistit kde má náš tým limity. Máme tříletý plán a zajímá nás, kam jsme schopní se za tuto dobu po odvedení profesionální práce posunout," řekl muzikant. A proč se vlastně Daniel Landa vrátil k rally? „Ani jsem nevěděl jakou díru mi v duši udělá více než rok absence v motoristickém sportu," zdůvodnil svůj comeback zpěvák.

Landa versus Mitsubishi

Landa usedne do vozu Mitsubishi Lancer Evo VII. Starší typ vozidla nebude překážkou. Pro testovací sezonu je podle něj tento vůz ideální. „Nemáme nejnovější techniku, takže nás nikam nikdo netlačí. Přesto i s tímto starší autem chceme prohánět novější auta, to je letos naše závodní politika," poznamenal k tomu Landa. Vlastnictví nejnovějšího typu vozu Mitsubishi Lancer by prý nedělalo ani dobrotu. „ Mít EVO IX, tak bych se asi snažil honit ztrátu na soupeře a někde bych to rozštípal," prohlásil hudebník. Bezprostředně po prvních testech ještě dodal: „Je to fantastická kára, čistokrevný závoďák, na kterého musíte být zlí, protože tohle auto to vzhledem ke své povaze potřebuje".

Vidět ho letos budou moci diváci v osmi soutěžích Mezinárodního mistrovství České republiky dalších čtyřech podnicích. V nich se zaměří na týmovou práci. „Jsem sice divoch, ale disciplínu umím dodržet. Předtím byla rally jen na odreagování, teď jsem připraven vzít to za jiný konec. Dávám si rok na to, abychom se naučili fungovat," poznamenal.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události