Fotbal

VIDEO: Brückner chce v Dánsku vyhrát

VIDEO: Brückner chce v Dánsku vyhrát

Česká reprezentace se pilně připravuje na zápas s Dánskem. V pondělí ji čeká trénink a předzápasová horečka stoupá, kterou trochu schladilo velmi chladné dánské počasí. Náš reportér Vladimír Vořechovský sleduje dění v národním týmu přímo na místě.

Zdroj: Dušan Vrbecký

Hráče čeká v utkání hlavně boj o nominaci na EURO ve Švýcarsku a Rakousku. Ta se definitivně uzavírá sice až 25. května, ale na závěrečnou přípravu už moc hráčů kromě těch vyvolených nepojede.

Jubileum pro Brücknera

Pro našeho kouče bude zápas s Dánskem ve znamení sedmdesátky. Přesně do tolika zápasů vedl národní tým. Proti Dánsku půjde i o sebevědomí před šampionátem. Letošní příprava nezačala dobře, tým prohrál na turnaji v Kypru s Polskem 2:0, a tak případná výhra přijde pro upevnění sebedůvěry vhod.

"Pro nás je to  poslední příprava v rozehrané jarní sezoně, potřebujeme získat úspěšný výsledek," řekl Brückner. Musí se ale obejít bez několika klíčových hráčů: kvůli zranění nebudou hrát brankář Petr Čech, obránce Grygera ani záložníci Rosický a Galásek.

Kdo si zahraje?

V Dánsku si zahrají všichni nominovaní hráči, s výjimkou brankáře. Chytat bude pravděpodobně celý zápas zkušenější Blažek, který potřebuje zápasové vytížení. Nováček Laštůvka tak bude čerpat atmosféru v národním týmu pouze z lavičky. Poprvé nastoupí v reprezentačním dresu Střeštík, na trávník vyběhne i navrátilec Sivok.

Na Dánsko platí Baroš

Dánsko se stává naším tradičním soupeřem. Poslední společný zápas skončil nerozhodně 1:1, kdy v poslední minutě vyrovnával Baroš. "V paměti mi ale hlavně zůstalo utkání v Portugalsku, kde jsme vyhráli 3:0," vzpomíná Baroš na čtvrtfinálový triumf na evropském šampionátu v roce 2004. Tehdy dal dva góly.

Baroš přikládá zápasu velký význam. "Do začátku Eura zbývají necelé tři měsíce. Ladíme formu před mistrovstvím," řekl reprezentant a dodává: "Zápas musíme brát jako kvalifikační utkání a podobně k němu také přistoupit".

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události