Fotbal

Derby se blíží!

A je to tady. Derby pražských "S" číslem 267 je na spadnutí. Utkání bude letos vyhecovanější více než kdy jindy, protože je přímým soubojem o první místo. Slavia vede před Spartou o dva body. Podle mnohých se vítězný tým derby stane mistrem ligy.

Čísla favorizují Spartu 

Určit favorita před derby je však poměrně složité. Statistické údaje hovoří následovně. Celkově se Slavia se Spartou střetla v 266 duelech s bilancí 82 - 61 - 123 a skóre 402:489. Počet ligových derby pražských „S" je 152. Bilance z pohledu Slavie: 46 - 32 - 74, skóre 198:264.V novodobé historii české ligy sehrála Slavia se Spartou 29 utkání s bilancí 4 - 12 - 13 a pasivním skóre 24:41 (domácí zápasy: 3 - 5 - 6, zápasy venku: 1 - 7 - 7). Statistiky teda hovoří ve prospěch Sparty.

Rozjetý rudý vlak 

Ale jak může vypadat utkání reálně? Psychicky na tom bude zřejmě lépe Sparta, protože Slavia, která hájí vedení je pod tlakem. Klub z letné se navíc v jarní části sezony prezentuje lepší formou než jejich rival. Ztratil body pouze v Olomouci, kde remizoval 0:0. Za povšimnutí stojí přesvědčivá vítězství Sparty 6:1 doma s Žižkovem a 4:1 na hřišti Mladé Boleslavi. Na jejich hráčích je vidět v každém zápase ohromná chuť a něco, čemu se říká hlad po vítězství. Slavia prohrála s Brnem a remizovala v Ostravě. Na výhry s Budějovicemi, Bohemians i ve Zlíně se Slavia hodně nadřela. Hra sešívaných je upracovaná a chybí jí lehkost, jakou se prezentuje Sparta.  Na vině mohou být časté zásahy do kádru sešívaných, což ovlivňuje sehranost hráčů. 

Slavii bude chybět Brabec 

Lídr tabulky  nepůjde do klíčového souboje kompletní. Bude postrádat pilíř obrany Ericha Brabce, který se vykartoval ve Zlíně. Naproti tomu Sparta nastoupí v nejsilnějším možném složení. Výbornou formou se navíc v posledních utkáních prezentují Slepička nebo Horváth. Tým má navíc pro jarní sezonu k dispozici Tomáše Sivoka, který ve Spartě na hostování z Udine. Ke zklidněnému Řepkovi, tak Sparta disponuje dalším tvrdým hráčem a výborným hlavičkářem. Sparta má navíc Slavii bude chtít oplatit podzimní prohru z letné 2:0, čímž tehdy sešívání přerušily sparťanskou vítěznou sérii na letenském stadionu.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události