Hokejisté Slavie i potřetí v semifinálové sérii využili domácí prostředí proti Liberci a mají opět blíže k postupu do finále. Rekordní návštěva extraligové sezony 13.877 diváků dnes v O2 Areně viděla výhru Pražanů 5:1. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky tak vedou 3:2 na zápasy.

V důležitém pátém utkání Slavii opět chyběl kvůli zranění kapitán Josef Beránek. Lépe začali domácí hokejisté. Na začátku sedmé minuty našel Bednář od levého mantinelu skákavou přihrávkou před brankou Červenku a ten zblízka bekhendem překonal Pince. Vzápětí mohli Pražané zvýšit své vedení, ale nabídnutou přesilovku nezužitkovali. Slavie měla více ze hry a málem se dočkala druhého gólu. V poslední minutě vystřelil z pravé strany Micka. Pinc měl zakrytý výhled, ale zachránila ho dobře postavená levá tyč.

Po druhém dějství vedla Slavia o dvě branky

Slavia se podruhé prosadila na začátku druhého dějství. V početní převaze domácích přihrál Micka před branku nepokrytému Klepišovi a opora domácích překonala Pince polovysokou střelou. V polovině utkání měla Slavia 106 sekund výhodu přesilovky pět na tři, jenže málem udeřilo na druhé straně. Do samostatného se dostal Kašpařík a gólman Svoboda musel zasahovat. Na rozdíl od Slavie Liberec nabídnutou dvojnásobnou výhodu okamžitě využil. Čermák našel křížnou přihrávkou před brankou Pletku, který si v klidu zpracoval puk a překonal Svobodu. Vzápětí ale vrátil Slavii dvougólové vedení Hruška. Jeho rána přesně pod horní tyč zvýšila skóre na 3:1.

Bednář dvěma góly rozhodl zápas

Na začátku závěrečné třetiny se Slavia ubránila ve dvojnásobném oslabení a v 48. minutě připravila brankáři Pincovi další krušnou chvilku. V přesilovce Červenka poslal puk do jízdy Bednářovi a zkušený útočník precizně provedeným bekhendovým blafákem zvýšil vedení domácích. Stejný hráč zanedlouho v další početní výhodě prostřelil z těžkého úhlu Pince, který neměl dobře pokrytou levou tyč. Marka Pince vzápětí v liberecké brance vystřídal Fikrt. Šestý úspěch Slavie ještě mohl přidat z trestého střílení Vondrka, ale jeho střela mezi betony Fikrta nezaskočila. Slávisté tak nakonec ovládli páté utkání této série a jednoznačně zvítězili 5:1.

Výsledek:
Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Červenka (Bednář), 24. Klepiš (Micka), 36. D. Hruška (Klepiš), 48. Bednář (Červenka), 53. Bednář (Červenka) - 34. Pletka (L. Čermák). Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 11:12. Využití: 3:1. Diváci: 13.877. Stav série: 3:2.
Sestavy:
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Sloboda, Vašíček, Drtina - D. Hruška, Klepiš, Vondrka - Bednář, Červenka, Tomica - Micka, Rataj, Sup - V. Růžička ml., Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.
Liberec: Pinc (53. Fikrt) - Derner, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub, Kočí - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Kašpařík, V. Nedorost - Bartovič, Pabiška, Šachl. Trenéři: Gregor, V. Čermák a Kapoun.