Motorsport

Kolotoč F-1 pokračuje tento víkend v Bahrajnu

V Bahrajnu se tento víkend jede třetí Velká cena F-1 v tomto roce a vy můžete být díky oběma televizním stanicím opět u toho. TV NOVA a Galaxie sport vám opět nabídnou víkend plný automobilového adrenalinu a soubojů. Podaří se konečně některému z týmů narušit nadvládu Ferrari - McLaren?


První dva závody letošní sezony se totiž stejně jako vloni odehrávaly v jasné režii stájí McLaren a Ferrari. Zatímco britsko-německé stáji patřil první závod sezony v Austrálii díky vítězství Lewise Hamiltona, v Malajsii sklízely slávu rudé šípy po triumfu Kimiho Räikkönena. Dá se tedy očekávat, že souboj obou stájí bude pokračovat i v Bahrajnu. Odborníci ovšem počítají i s týmem BMW ma předních pozicích.

Splní se Räikkönenovi přání?

Fin Kimi Räikkönen byl na okruhu v Sakhirru v posledních třech sezonách třikrát třetí, napočtvrté už chce Velkou cenu Bahrajnu vyhrát. Pilot stáje Ferrari je označován za favorita závodu i proto, že v minulém dílu v Malajsii triumfoval. Za soupeře ale nepovažuje pouze monoposty McLarenu, ale také piloty stáje BMW, kterým se zatím daří.
"Je to závod, který už bych chtěl konečně vyhrát," prohlásil finský závodník. Upozornil na kvalitní únorové testování na této trati a dobře připravené monoposty. "Ferrari se tady vždy dařilo a já v tom hodlám pokračovat. Pro mě je vítězství tady výzvou," dodal Räikkönen.

Charakteristika okruhu

Projekt Bahrajnského okruhu byl odstartován v roce 2002 a o dva roky později se jela historicky první Velká cena Formule 1 v této části světa. Trať se nachází u Sakhiru, 30 km jihozápadně od hlavního města Manamy. Při stavbě bylo použito 12000 tun kamene, třetinu z toho tvořila velšská žula, která byl použita na povrchu trati kvůli své dobré přilnavosti. Kolem okruhu je celkem 50 tisíc míst k sezení pro diváky, dohromady jich okruh může přijmout dvojnásobek. Šířka trati se mění na konci rovinek, což umožňuje volbu různé stopy, z celkových dvanácti zatáček poskytují nejméně tři z nich dobré příležitosti pro předjíždění.

Zdroj: TV Nova

Jak to dopadlo vloni?

Brazilec Felipe Massa vyhrál loňskou Velkou cenu Bahrajnu. Triumf italské stáje Ferrari podtrhl třetím místem Fin Kimi Räikkönen. Mezi oba piloty z Maranella se vklínil druhý Brit Lewis Hamilton s monopostem McLaren. Mimochodem pořadí prvních tří závodníků v cíli přesně kopírovalo pořadí na startu. Závod samotný na čele startovního pole příliš dramatických chvil nenabídl.

Průběžný stav MS (po 2 z 18 závodů):
1. Hamilton (Brit./McLaren) 14, 2. Räikkönen (Fin./Ferrari) 11, 3. Heidfeld (Něm./BMW) 11, 4. Kovalainen (Fin./McLaren) 10, 5. Kubica (Pol./BMW) 8, 6. Rosberg (Něm./Williams) 6, 7. Alonso (Šp./Renault) 6, 8. Trulli (It./Toyota) 5, 9. Nakadžima (Jap./Williams) 3, 10. Bourdais (Fr./Toro Rosso) 2.
Pohár konstruktérů: 1. McLaren-Mercedes 24, 2. BMW-Sauber 19, 3. Ferrari 11, 4. Williams 9, 5. Renault 6, 6. Toyota 5.

Program Velké ceny Bahrajnu

Vše podstatné můžete opět sledovat na obrazovkách TV NOVA a Galaxie Sport:

Sobota 5. dubna: Kvalifikace 12.55 Galaxie Sport (přímý přenos)

Neděle 6. dubna: Závod 13.00 TV NOVA (přímý přenos)

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události