Hokej

LA Kings doma nestačili na Dallas a prohráli 2:7

Králové mají jistotu brzkého konce letošní sezóny a toto vědomí paradoxně způsobilo, že hráči z LA poslední dobou nehrají vůbec špatně a trápí hodně papírových favoritů. Takže se čekalo, jak to dopadne v tomto klání.

A Dallas nebyl na úvod výjimkou - na začátku 7. minuty pálil Dustin Brown a Kevin Dallman tečoval na vedoucí branku zápasu - 1:0. O 2 minuty později usednul na trestnou jako první hráč zápasu Brendan Morrow a hráči Kings dostali šanci vedení pojistit. Málem se jim to povedlo, ale Patrick O'Sullivan dostal puk do hostující branky vysokou holí a po krátké konzultaci s videorozhodčím se pokračovalo za nezměněného stavu ve skóre a 5 na 4 v počtu hráčů na ledě. Ve 13. minutě fauloval domácí Derek Armstrong a přesilovku si mohli vyzkoušet i hostující hráči. A úspěšně - borci v bílo-zeleném roztočili kolem domácího gólmana Erika Ersberga kolotoč a Stephane Robidas vyrovnal na 1:1. V 15. minutě se přes 3 protihráče šikovně prokličkoval Anze Kopitar, vypálil, Marty Turco puk neudržel, ale nikdo z dalších hráčů LA nebyl poblíž na dorážku. V 17. minutě pykal domácí Scott Thornton, o minutu později podruhé v zápase fauloval Brendan Morrow a hrálo se minutu 4 na 4, pak minutu přesilovka Králů. Na konci 19. minuty si najel za hostující obranu Lubomír Višňovský, ovšem svoje sólo ve vedoucí gól neproměnil.

Ze 2. třetiny uběhlo 18. vteřin, Stu Barnes zatáhnul zleva puk a Kevin Dallman ho nešťastně bruslí tečoval do vlastní branky - 2:1 pro Dallas. Ve 25. minutě se pošťuchovali Steve Ott s Raitisem Ivanansem a domácí zlý muž to odnesl dvouminutovým trestem. Hráči Stars si následně vytvořili z domácího obranného pásma střelnici, Robidas vypálil, brankář Ersberg puk neudržel a Brendan Morrow zvyšoval doklepnutím do branky na 3:1. Ve 29. minutě fauloval vysokou holí domácí Scott Thornton a dostal 4 minuty. Vzápětí nastřelil Mike Modano horní tyčku domácí branky. Trest přišel v polovině vyloučení - Loui Eriksson si šikovně najel před branku na nahrávku od zadního mantinelu a mužstvo Stars odskočilo na 4:1. Ve 33. minutě dostal Patrick O'Sullivan 2 + 2 za faul loktem a nesportovní chování, za chvíli jel na hanbu i Mike Modano, ale hra 4 na 4 víc sedla hostujícím hráčům, Loui Eriksson vybojoval puk, položil si gólmana Ersberga a svým druhým gólem v zápase dal už na 5:1. Na obě branky mu nahrál Brad Richards a tímto počinem dosáhl na svůj 500. bod v NHL v kariéře.

Do 3. třetiny se do domácí klece postavil Daniel Taylor jako již letos 7. gólman, který nastoupil v dresu Kings! Ovšem už druhá střela mu skončila za zády - Jere Lehtinen si najel za domácí obranu a ze sóla nedal domácímu muži v kleci nejmenší šanci - 6:1. Zápas přestal být skoro koukatelný, hala byla ztichlá a tak se asi všichni těšili na konec. V 56. minutě pak Niklas Hagman upravil už na 7:1. 3 minuty před závěrečnou sirénou zkazil Marty Turcovi průměr domácí Mike Cammalleri, který teprve 14. střelou Kings v zápase snížil na 2:7, což bylo nakonec také konečné skóre zápasu.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události