Fotbal

Den D je tady! Sparta se vylodí na Strahově

Den D je tady! Sparta se vylodí na Strahově
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Červenobílá proti rudé. Zaplněné tribuny. Fanoušci ve varu, přemotivovaní hráči. A také policejní manevry. To vše je slavné derby Slavia - Sparta.

Půjde o hodně. Slavia zatím drží dvoubodový náskok, Sparta na ní zle dotírá. Vyhraje-li, muže nastat stejná situace jako před rokem. Slávisté vedli tabulku také o dva body, ale soupeř tříbodovým ziskem za výhru 1:0 boj o titul otočil.

Rozhodne se o titulu?

Letošní derby má pořadové číslo 267. Trenéři obou mužstev krotí fanoušky před názorem "kdo vyhraje derby, má titul". Sparťanský trenér Michal Bílek k tomu dodává: "Ať derby dopadne jakkoli, o titulu rozhodnuto ještě nebude". Do konce soutěže zbývá po derby ještě sedm kol, neztratit ani bod bude pro oba celky těžké. Spartu čeká doma Brno a jede na Baník, Slavii hostí třetí tým tabulky Teplice. Oba týmy mají před sebou nepříjemný Liberec.

Slavii budou chybět za čtyři žluté karty Blažek s Brabcem, zranění jsou Janda, Šenkeřík, Šmicer a Švento. Letenští budou postrádat marody Zemana s Kúdelou.

Do derby povede Slavii již čtvrtý kapitán v sezóně, Martin Latka. Ten převzal pásku postupně po Vlčkovi, Šmicrovi a naposledy po Erichu Brabcovi. Ostatně čtvrtého kapitána má od začátku jara i Sparta. Tomáš Sivok se stal kapitánem Řepkovi, Horváthovi a Pospěchovi.

Netradičně budou nominování rozhodčí. O hlavním rozhodne losování před zápasem.

Na Strahově vyprodáno, policie ve střehu

Původně se mělo hrát na novém vršovickém stadionu. Ten má sice namontované sedačky, hrát se na něm ale zatím nedá. Dokončen bude později než vedení Slavie plánovalo.

Stadion Evžena Rošického je vyprodán. Kolem utkání budou panovat mimořádná bezpečností opatření. Policie nebere varování radikálních  fanoušků "poslední derby na strahově, zdemolujeme stadion" na lehkou váhu. Má  obavy s větších výtržností než obvykle a posiluje.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události