Fotbal

Vízek: Derby se nemusí dohrát!

Vízek: Derby se nemusí dohrát!
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Tak je to konečně tady. Derby číslo 267 dnes vypukne na strahovském stadionu. Kuka vidí vítězně Slavii, Novotný tipuje Spartu a Vízek nikoho, protože utkání se podle něho ani nemusí dohrát.

Podle Kuky vyhraje Slavia

Kdo vyhraje dnešní derby? To je otázka, na kterou by chtěl znát odpověď snad každý. Dlouholetý Slávista Pavel Kuka vidí jako favorita "sešívané", ačkoliv čeká vyrovnané utkání. Slavia v něm podle něho zvítězí 2:1.  "Čekám vyrovnané, ve kterém má Slavia vzhledem k domácímu prostředí na výhru, " řekl Kuka. Rozhodnou pevnější nervy, které v těchto zápasech hrají klíčovou roli. "Vzhledem k tomu, že tyto utkání jsou o hlavách, tak rozhodnou pevnější nervy každého z hráčů. Ačkoliv se zdají být psychicky odolní, tak na takhle vyostřené zápasy nejsou zvyklí. Předpokládám, že se objeví i červené karty," řekl bývalý reprezentant. Letos je derby vyostřenější více než kdy jindy, protože Slavia má na Spartu náskok v čele pouze dva body. Duel bude tedy přímým soubojem o první místo v tabulce. Může také napovědět mnohé o tom, kdo bude letošním mistrem ligy. "Troufám si tvrdit, že pokud vyhraje Slavia, tak to rozhodne o jejím titulu. Pokud naopak vyhraje Sparta, tak to může výrazně pomoci k boji o titul jí," dodal Kuka k této věci. Často skloňovaným pojmem před derby je aktuální forma obou týmů. "Přesto, že Sparta měla lepší vstup do sezony, tak to určitě není rozhodující faktor, protože mohlo jít o to proti komu oba týmy hráli." Je také známo, že Slavia nepůjde narozdíl od Sparty do derby v kompletním složení. Bude jí chybět pilíř obrany Erich Brabec. "On je jeden z nejlepších nákupů Slavie v poslední době. Kdyby hrál, tak by to bylo lepší pro psychiku hráčů, ale Slavia má tak široký kádr, že absence jednoho hráče nemůže rozhodnout utkání." 

Novotného víra v železnou Spartu

Kukovi oponuje bývalý protihráč a sparťanská ikona Jiří Novotný." Věřím v sílu Sparty, protože díky prvním zápasům se jí podařilo dostat do psychické i herní pohody, " řekl Novotný. Podle něj vyhraje Sparta 3:1, přičemž Sparta má tak široký kádr, že rozhodnout může kdokoliv. Rovněž dodal, že pokud vyhraje Sparta,  tak Slavii to položí a do boje o titul už nezasáhne.

Katastrofický scénář Ladislava Vízka 

Jasno do celé věci vnáší Ladislav Vízek. "Derby se vůbec nemusí podařit, vzhledem k výtržnostem, které se očekávají, " věštil Vízek. Přesto pokud se vše proběhne tak jak má, čeká nás podle něho velmi vyrovnané utkání, ve kterém rozhodnou maličkosti. Narozdíl od Pavla Kuky, vidí absenci Brabce jako velmi zásadní. "Je to sloup zadních řad, bez kterého se Slavia jenom těžko obejde, " poznamenal k této věci Vízek. V souvislosti s bojem o titul řekl, že pokud vyhraje derby Slavia, tak na 70% získá i titul. V případě vítězství Sparty bude vše otevřené. 

Co na to bookmakeři?

Podle sázkových kanceláří vítěz pondělního zápasu jara mezi pražskými S+S na Strahově, může v podstatě hovořit o volné cestě za titulem. Kursy ale napovídají, že to bude spíše vyrovnaná bitva. „Naši bookmakeři o něco více sází na současnou formu Sparty, ale je to opravdu velmi těsné," říká vedoucí bookmaker jedné ze sázkových kanceláří. Kurs na vítězství Sparty 2,55:1, na Slavii 2,65:1. Spartu je favorizována i díky tomu, že má konsolidovanější kádr než Slavia. Do jejího týmu bylo totiž často zasahováno a ne vždy citlivě. Kdo z kanonýrů obou celků by mohl derby rozhodnout? „V sešívaném dresu nejspíš Goce Toleski (3,4:1), za Spartu má nejnižší kurs 3,4:1 Slepička." Naopak nejdále ke gólu vstřelenému do branky soupeře má stoper Řepka (15:1).

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události