Motorsport

Hamilton a jeho láska Sakhir

Cirkus zvaný Formule 1 se z Malajsii přesouvá na další horké místo planety. Motory silných strojů tentokrát zaburácí v písečných dunách v Bahrajnu. Na okruhu Sakhir bude chtít protrhnout smůlu Kimi Räikkönen. V plné síle se však chce opět ukázat Lewis Hamilton.

Räikkönen touží po vítězství

Finský pilot bude chtít navázat na svůj úspěch z Malajsie. Bahrajn pro něho ale není zemí zaslíbenou. V rámci tamní velké ceny stál sice třikrát na stupních vítězů, ale pokaždé to bylo „jen" třetí místo. Fin se nechal slyšet, že na okruhu Sakhir touží po vítězství. Trať mu podle jeho slov sedí a Ferrari je zde tradičně velmi silné.

Italská stáj společně s Toyotou, zde navíc jako jediné dva týmy přes zimu testovaly. Představitelé Ferrari však vyvrátili, že by to pro ně mělo znamenat nějakou výhodu. V době zimních testů panovaly v Bahrajnu jiné klimatické podmínky, než v současné době. To má zásadní vliv na použití tvrdosti pneumatik a další nastavení. Tým z Maranella navíc v té době měl na středním východě úplně jiný vůz, než který má Räikkönen k dispozici v současnosti.

Evergreenem dnešních dnů už se staly spekulace o možném odchodu Fellipeho Massy z Ferrari. Opětovně musí proto rozhánět mračna, která se stahují nad brazislkým pilotem Luca di Montezemolo. Prezident Ferrari Massovi po zpackaných dvou velkých cenách věří. Podle jeho slov mají v týmu v současnosti nejlepší jezdecký pár na světě. Od Massy přitom očekává, že v Bahrajnu zajede skvělý závod, poté co se mu vydařila kvalifikace v Malajsii.

Hamilton a jeho arabská láska 

Tato slova nepřímo potrvzuje i ředitel McLarenu Martin Whitmarsh. Ten absenci svého týmu na zimních testech nevidí jako zvláštní nevýhodu.  Dodal, že z bahrajnské tratě má britská stáj dobrá data z předchozích let.

Navíc má pilota, kterému zdejší okruh náramně sedí. Lewis Hamilton podle svých slov okruh Sakhir miluje, podobně jako Spa či monacký městský okruh. Není se čemu divit. Loni zde získal jubilejní třetí pódiové umístění a dostal se do vedení šampionátu.

Extrémní Sakhir 

A v čem je zvláštní 5.412 m dlouhý okruh, který projektoval Herman Tilke? V klimatických podmínkách! Panuje zde extrémní teplota, která klade velké nároky zejména na pneumatiky, brzdový systém a motor. Zkouškou pro brzdy jsou pak náhlé změny rychlosti, které představují ostré zatáčky po dlouhých rovinách. Na okruh se navíc dostává písek, takže jízda mimo stopu je podobné té na ledě.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události