Motorsport

Kdo se bude radovat v poušti?

Velká cena Bahrajnu vozů F-1 je třetí letošní výzvou pro nejrychlejší piloty. V australské premiéře nového ročníku světového šampionátu triumfoval Brit Lewis Hamilton s monopostem McLaren a a Malajsii se pro změnu radoval Fin Kimi Räikkönen na Ferrari. Kdo uspěje tentokrát na jedinečném okruhu vybudovaném uprostřed pouště?

Všichni očekávají, že to bude opět souboj mezi Ferrari a McLarenem. Loňskou Velkou cenu Bahrajnu vyhrál Brazilec Felipe Massa. Triumf italské stáje Ferrari podtrhl třetím místem Kimi Räikkönen. Mezi oba piloty z Maranella se vklínil druhý Lewis Hamilton s monopostem McLaren. Jenže letos je po dvou závodech vážně ve hře i stáj BMW. Ta získala prozatím dvě druhá místa. V Melbourne dojel druhý Němec Nick Heidfeld a v Malajsii Polák Robert Kubica. V minulé sezoně piloti BMW jako jediní dokázali prohánět nepřekonatelné vozy McLaren a Ferrari. A letos chce BMW ještě víc. S novým monopostem chce pravidelně na stupně vítězů a proč ne, bojovat i o titul. Tým má dostatek peněz, dobré piloty a patřičně kvalitní stroj.  

Vybudovat okruh v poušti nebyl pošetilý nápad

Plán postavit závodní okruh uprostřed pouště se nejdříve jevil jako bláznivý nápad. Nemalé finanční zdroje tamních šejků ale způsobily, že před šesti lety začaly stavební práce a v roce 2004 se v Bahrajnu konala první Grand Prix na Středním Východě. Okruh byl postaven v Sakhiru, zhruba třicet kilometrů od hlavního města Manama. Ke stavbě bylo zapotřebí použít dvanáct tun velšské žuly kvůli přilnavosti. Tribuny umožňují výborný přehled o dění na trati a tři z dvanácti zatáček nabízí jezdcům možnost předjíždění. Jediným nedostatkem je jemný písek z okolí na trati a tudíž jízda mimo stopu je velice riskantní.

Program Velké ceny Bahrajnu

Vše podstatné můžete opět sledovat na obrazovkách TV NOVA a Galaxie Sport:

Sobota 5. dubna: Kvalifikace 12.55 Galaxie Sport (přímý přenos)

Neděle 6. dubna: Závod 13.00 TV NOVA (přímý přenos)

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události