Motorsport

BMW a Mercedes-Benz: Hanebný Mosley!

Velká cena Formule 1 v Bahrajnu je na spadnutí. Světová média ale více zájímá aféra Maxe Mosleyho. Situace se totiž stále vyvíjí.

"Němci" o Mosleyho dýchánku
Mozart mohl říkat „Mí Pražané mi rozumějí". Mosley se rozhodně ohánět tím, že „Mí kolegové z Formule 1 mi rozumějí", nemůže. Nejprve vydal prohlášení o tom, že si nepřeje Mosleyho na bahrajnské Velké ceně tamní princ. Pak se k celé věci začali vyjadřovat automobilky. Prvními byly BMW a Mercedes-Benz. V jejich společném prohlášení stojí, že obsah zveřejněných materiálu je hanebný. Automobilky se navíc od Mosleyho osoby distancují a říkají, že incident se týká pouze jeho osoby. Zároveň ale tvrdí, že vzhledem k Mosleyho funkci, přesahuje událost hranice motosportu. Žádají proto odpověď od relevantních orgánů FIA.

Co na to Max?

Odpovědi se jim dostalo od samotného Mosleyho. Řekl, že jejich postoj samozřejmě chápe. Pocházejí totiž z Německa a logicky se distancují od všeho, co by mělo společného s nacismem. Vyjadřuje však politování nad tím, že nejdřív jednali, aniž by se ho zeptali, zda obsah na videu je skutečně tak míněný.

Japonské automobilky chtějí hlavu šéfa FIA

To ještě Mosley ovšem nevěděl, že se k incidentu vyjádří i zástupci Toyoty a Hondy. Prvně jmenovaná automobilka prostřednictvím svého prohlášení říká, že nesouhlasí s žádným chováním, které by mohlo poškodit image Formule 1. A už vůbec ne s něčím, co by mohlo být chápáno jako rasistické nebo antisemitistické. Dále tam stojí, že vysoce postavení lidé v kterémkoliv odvětví by měly dodržovat vysoké standardy chování. FIA pak musí zvážit, zda tyto morální povinnosti Mosley splňuje. Její japonská „kolegyně" Honda kolem horké kaše nechodí. Aférou šéfa FIA jsou lidé v této firmě extrémně zklamaní. Požadují, aby tuto záležitost FIA pečlivě zvážila a okamžitě rozhodla v nejlepším zájmu F1 a motosportu.
Hamilton: Mosley už není mým vzorem

Jako sám voják v poli stojí se svým prohlášení Lewis Hamilton. Ostatní jezdci se k celé záležitosti totiž vyjadřovat nechtějí. Ten řekl, že sám se cítí být vzorem pro mnoho dětí a podle toho se i chová. Tím nepřímo kritizoval Mosleyho jednání.

FIA bude jednat
Spekulacím chce co nevidět udělat přítrž samotná FIA. Ta pozve všechny svoje členy na výjimečnou schůzi, kde se bude mluvit o publicitě způsobené nelegálním zásahem do soukromí jejího prezidenta. Setkání zřejmě proběhne v Paříži. Do té doby nebude FIA ohledně této věci poskytovat žádné komentáře.

Nova.cz, Autosport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události