Fotbal

Honička pokračuje: Slavia hraje v Plzni

Honička v čele Gambrinus ligy pokračuje dohrávkou 24. kola. Sparta si poradila s Budějovicemi a tak Slavia musí uspět v Plzni.

Před čtrnácti dny se to Slávistům ve stejné situaci ve Zlíně podařilo. Tentokrát jedou na hřiště nebezpečné Viktorie Plzeň.

Plzeň se zvedá

Západočeši se v minulém kole vzpamatovali ze čtyř porážek. Uhráli remizu na Žižkově a kouči Stanislavu Levému končí trest. Bude tak zase dirigovat svěřence místo z tribuny z lavičky. "Slavia má kvalitní tým a kouč Jarolím může vybírat z toho nejkvalitnějšího, co v lize je. My jí ale chceme cestu za titulem znepříjemnit," říká k zápasu Levý a dodává."Remíza v posledním kole na Žižkově nám hodně pomohla hlavně po psychické stránce."

Jarolím: Musíme vyhrát

Velkou motivaci soupeře si uvědomuje trenér Slavie Karel Jarolím: "Plzeň už delší dobu nevyhrála, doma chce uspět a na utkání bude dostatečně motivovaná".

Podle trenéra to nic nemění na tom, že musí v Plzni vyhrát. "Současný  vývoj v soutěži nic jiného nedovoluje, dodal k tomu Jarolím.

Pražané budou postrádat řadu zraněných hráčů. Naopak nastoupit může "muž derby" Kalivoda. Po vstřelení gólu  do sítě Sparty a vyloučení dostal jen podmínku.

Předpokládané sestavy:
Plzeň: L. Krbeček - Malcharek, Halama, Navrátil, Smola - Borek, Sylvestre, Trapp, Lecjaks - Varadi, Psohlavec.
Slavia: Vaniak - Dřížďal, Latka, Suchý, Pudil - Krajčík, Tavares, Abraham, Černý - Toleski, Střihavka.
Absence: T. Krbeček (disciplinární trest), Rodriguez, Petržela (nejistý start) - Ivana, Šenkeřík, Janda, Švento, Šmicer (zraněni).

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události