Hokej

Češi se sešli před Švýcarskem

Druhá fáze přípravy na světové mistrovství začala hokejové reprezentaci. Na sraz v Praze dorazili i zklamaní semifinalisté extraligy.

Kouči Aloisi Hadamczikovi se hlásili brankář Marek Pinc a útočník Leoš Čermák z Liberce. Obránce Angela Krsteva, Lukáš Zíba a Vladimíra Sičáka doplní útočná budějovická trojice Tomáš Vak, Ondřej Veselý a Jindřich Kotrla.

Dvakrát na Švýcary

Hadamčíkův výběr odehraje ve Švýcarsku dvě utkání, v Zuchwilu a ve Winterthuru. "Všichni dorazili a zatím není žádný problém," pochvaloval si kouč Alois Hadamczik na srazu. Moc hráčů tohoto výběru ale velkou šanci na nominaci nemá. Očekávají se posily s NHL a z finále extraligy.

Další nominace? Je o čem uvažovat!

"Finále sleduji pozorně. Spousta hráčů se bude chtít dostat na mistrovství a dostanou šanci", řekl k tomu Hadamczik a dodává:" Výborně hrají Kumstát a Skuhravý",v prvním utkání byl výborný Mensator. V úvahu připadají Klepiš a Bednář". Podle trenéra je o čem uvažovat.

Sestavu, která se již bude blížit Mistrovství světa dá Hadamczik dohromady až na turnaj o Pohár České pojišťovny v Liberci. A to v případě, bude-li do té doby  rozhodnuto o extraligovém titulu. 

Změny po Bělorusku

Po zápasech  s Běloruskem opustili kádr útočníci Petr Koukal, Jakub Šindel, obránce Tomáš Mojžíš a brankář Vladislav Koutský. Pro zranění vypadli také forvard Lukáš Krenželok a zadák Zdeněk Kutlák.

Do přípravy zatím nezasáhli marodi Jan Bulis z Chimiku Moskva a Jan Marek z Magnitogorsku. Zranění jsou  semifinalisté extraligy Kůrka, Gřegořek, Kašpaříki a Nedorost.


Nominace českých hokejistů na přípravné zápasy se Švýcarskem:

Brankáři: Marek Pinc (Liberec), Miroslav Kopřiva (Kladno),
obránci: Angel Krstev, Lukáš Zíb (oba Liberec), Josef Hrabal, Petr Čáslava (oba Čerepovec/Rus.), Vladimír Sičák (České Budějovice), Marek Černošek (Sparta), Tomáš Kundrátek (Třinec), Václav Benák (Plzeň),
útočníci: Tomáš Vak, Ondřej Veselý, Jindřich Kotrla (všichni České Budějovice), Tomáš Rolinek, Jiří Cetkovský (oba Pardubice), Ivan Rachůnek, Pavel Kubiš (oba Zlín), Leoš Čermák (Liberec), Peter Jánský (Litvínov), Tomáš Netík (Sparta), Josef Straka (Čerepovec/Rus.), Pavel Rosa (Omsk/Rus.), Ladislav Kohn (CSKA Moskva/Rus.).

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události