Sport

Phoenix zkolaboval, Dallas slaví důležitou výhru

Dallas Mavericks prohrávali na palubovce Phoenixu ve třetí čtvrtině rozdílem 14 bodů a ještě na začátku poslední části hry 78:91, ale pak jeho zlepšená obrana nepovolila Phoenixu 8 minut ani bod a hosté otočili skóre.

Suns zcela zkolabovali v útoku a zatímco za první tři čtvrtiny nastříleli
vždy minimálně 28 bodů, poslední část hry nakonec prohráli 9:27 a celý zápas 98:105.

Hvězdou utkání byl uzdravený Dirk Nowitzki, který ve třetím zápase po
nepříjěmném zranění kotníku a kolena zaznamenal 32 bodů a 12 doskoků, Mavs se na 7.místě Západní konference vzdálili Denveru a Golden State a mají nakročeno do play-off.

Josh Howard zaznamenal 24 bodů a 9 doskoků, Brandon Bass 19 bodů a Mavs za celý zápas ztratili jen 6 míčů. Sice trefili jen jedinou z 10 trojek, ale k výhře jim pomohly velmi dobré trestné hody, když proměnili 22 z 25 pokusů.

Domácí nevyužili šanci na matematické potvrzení postupu do play-off a jsou v Západní konferenci na 6.místě. Nestačilo jim 31 bodů Amareho
Stoudemirea, Boris Diaw přidal 15 bodů, Steve Nash 14 bodů a 10 asistencí, ale trefil jen 4 ze 17 střel z pole. Shaquille O´Neal přidal 13 bodů a 13 doskoků.

PHOENIX - SAN ANTONIO 98:103
(28:26m 29:26, 32:26, 9:27)

Galaxie sport

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.