Motorsport

Schumacher fušuje Rossimu do řemesla

Michael Schumacher je ďáblem motoristického světa. Jen, co opustil svět Formule 1, tak začal flirtovat se silničími motocykly. A jeho zálety do světa dvoukolých krásek jsou často velmi drsné.

Minulý rok se spekulovalo o tom, že se Valentino Rossi podívá do světa Formule 1. Nikdy se tak samozřejmě nestalo. Letos se uskutečnil přechod opačným směrem. Bývalý formulový šampion Michael Schumacher nakouknul do světa závodů silničních motocyklů. Na motocyklu se vůbec nešetří. Letos už třikrát upadnul. Naposledy v úterý na německém okruhu Lausitzring při exhibiční akci. Z této havárie vyváznul nezraněn. Navíc už dnes ho čeká testování v Barceloně v barvách stáje Ferrari.

První závod, první pole position
Prvního závodu, kterého se zúčastnil byl amatérský podnik v Maďarsku. Zde se objevil po boku svých přátel. Po zvyku Formule 1 obsadil v kvalifikaci pole position. Přesunul se však do hloubi startovního pole za svými kamarády a nakonec skončil třetí. Dalším podnikem byl závod série KTM na okruhu v italském Misanu. Na své Ducati s obsahem 990 ccm obsadil výborné čtvrté místo, když porazil jezdce, kteří jsou stálými účastníky tohoto seriálu.

Talentovaný pan Schumacher

Navzdory dobrým výsledkům se Schumacher tomuto sportu profesionálně věnovat nehodlá. Je to prostě člověk, který miluje sport. Zároveň je však velmi talentovaný. Na střední škole hrál americký fotbal, byl kapitánem golfového týmu a také hrál výborně baseball. Míčový hry on miluje. Je koneckonců i nadšeným fotbalistou, který často pořádá hvězdné exhibiční zápasy. Nejlépe se však cítí na závodní trati. A je celkem jedno jestli se zrovna nachází na čtyřech či dvou kolech. Na rozdíl od formulových závodů jsou pro něho silniční motocykly však pouze koníčkem.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události