Hokej

VIDEO: Sýkora: "Těžká zkouška nás teprve čeká"

VIDEO: Sýkora: "Těžká zkouška nás teprve čeká"

Pouhá čtyři utkání stačila hokejistům Pittsburgu Penguins k postupu do dalšího kola play-off. Výraznou měrou se na brzkém vyřazení ottawských Senátorů podílel český hokejista Petr Sýkora.


Rodák z Plzně nasbíral za sezonu celkem 63 bodů za 28 golů a 35 asistencí. V play-off zatím ve čtyřech zápasech vstřelil celkem 3 branky. „Ten test teprve přijde. Ottawa byla trochu vysátá, nemyslím si, že hrála tak dobře, jak mohla hrát," řekl ke snadnému postupu Sýkora.

V dalším kole se Tučňáci pravděpodobně potkají s Jágrovými Jezdci, kteří vedou v sérii s New Jersey už 3:1 na zápasy. Pro Sýkoru může mít tento zápas zvláštní příchuť, protože v sezoně 2005/2006 v Rangers působil. Tehdy za ně odehrál 74 zápasů.

Ke snadnému postupu pomohlo Pittsburgu zranění ottawské hvězdy Daniela Alfredsona. Švédský forvard chyběl svému klubu od 4. dubna, kdy si v utkání s Torontem pochroumal koleno. První útok tak ztratil svoji údernou sílu. Na poslední dva zápasy play-off se sice Alfi vrátil, ale musel hrát s otřesem mozku.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události