Motorsport

Vítězství ze španělského bláta vydoloval Guarneri

Při hodnocení minulé, valkenswaardské GP jsme uvedli, že s motokrosem měla jízda v hlubokých rozmáčených kolejích jen málo společného a mysleli jsme, že nic horšího už jezdce letos potkat nemůže. Velká cena Španělska však s motokrosem neměla společného vůbec nic, a jak se ukázalo, valkenswaardský závod byl jen slabým odvarem toho, co na motokrosaře čekalo v Bellpuigu.

Neustálý déšť, který se od nedělního rána snášel na katalánský okruh, udělal své, proměnil motokrosovou trať v neregulérní směs bahna a vody a nejeden jezdec utopil motocykl až po řidítka v hlubokém rybníčku, kterých bylo na trati bezpočet.

Jen ti nejlépe připravení dokázali na takové trati zajet solidní výsledek a nakonec se ukázalo, že ani suverén první jízdy Tyla Rattray nedokázal zopakovat své umístění a ve druhé jízdě bral zavděk čtyřmi body, které mu ale pro příští závody zajistily červenou číslovou tabulku.

Ani jeho italský pronásledovatel Antonio Cairoli totiž nevyužil Rattrayovo zaváhání a také on byl rád za to, že spatřil dvakrát šachovnicový praporek a že nemusel z trati pěšky, jako mnoho jiných jezdců, kterým jejich stroj vypověděl poslušnost anebo ti, kteří skončili v bezedném bahně a k nerozeznání jeden od druhého pochodovali podél trati směr paddock.

Na úkor jednoho jezdce, který se při pádu zranil, nastoupil do druhé jízdy náš Josef Kulhavý a nevedl si špatně. V průběžném pořadí mu patří celkově 33. místo, které koresponduje s jeho číslovou tabulkou a důležitý křest ohněm má tak Josef za sebou.

Průběžné pořadí po Španělsku žádných velkých změn nedoznalo, pouze vítěz druhé GP Davide Guarneri se vyhoupl na třetí místo a o bod je lepší než celkově čtvrtý Tommy Searle. Velmi malé bodové rozdíly mezi jezdci na prvním až desátém místě by mohly nahrávat do karet portugalským pořadatelům, protože každé, byť sebemenší zaváhání, může být pro kohokoliv z první desítky osudné a tato skutečnost určitě udělá ze třetího závodu, který hostí portugalská Agueda, velmi zajímavé a dramatické závody.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události