Hokej

Montreal vs. Flayers: V serii je vyrovnáno!

Philadelphia vyhrála v Bell Centre 4:2

Také ve 2. utkání udeřili Letci jako první. Ve 4. minutě hostující gólman Martin Biron zpoza branky špatně rozehrál a jen tak tak se stíhal vracet na svoje místo, protože domácí byli najednou všude kolem a dostat se k puku, mohli jít celkem lacino do vedení. V 6. minutě ale Bell Centrum ztichlo - R.-J. Umberger si vybruslil do pravého kruhu a švihem prostřeli domácího gólmana Carey Price, před kterým v tom momentě právě nešťastně projížděl kapitán habs Saku Koivu - 1:0. V 8. minutě fauloval Mathieu Dandenault a Flyers měli první přesilovku zápasu. A to je situace, která se jim letos daří. Však také v polovině 9. minuty ujel Jeff Carter a zprava prostřelil domácího brankáře podruhé - 2:0.

Montreal se ale nepoložil a bojoval dál

Ve 14. minutě naskočilo na led ze střídačky Philadelphie příliš mnoho hráčů a v početní výhodě si zahráli také hráči Canadiens. V její polovině fauloval Jeff Carter a Montreal hrál minutu 5:na 3. Martin Biron se ocitl v ohni střel, ovšem za záda pustil až zasunutí Saku Koiva, který využil zpoza branky momentu překvapení a snížil na 1:2. V 18. minutě se před Bironem ocitl osamocený Bryan Smolinski, ale 2x nechal gólmana Flyers vyniknout. O ½ minuty později předvedl svoje umění Alexej Kovaljov, ale Martin Biron i tentokrát odolal. První třetinu vyhráli habs na střely 16-7.

Hra se postupem trochu uklidnila

Tlak si domácí borci přenesli i do úvodu 2. části hry. Ovšem ve 24. minutě najížděla dvojice Carter - Umberger na jediného domácího obránce a domácím hráčů došlo, že musí nejen se tlačit dopředu, ale také vracet a plnit úkoly na své polovině kluziště. Hra se pak trochu zpomalila, víc se bojovalo o střední pásmo a oba celky se pokoušely vyrážet do rychlých přečíslení. Což předvedli hosté ve 44. minutě - Daniel Briere si rychle nabruslil zprava a dlouhých blafákem nachytat mladého gólmana Montrealu potřetí - 3:1. Prospalova dorážka už byla jen tak „pro jistotu".

Plekanec smolně nedotáhnul sólo do brankového konce

Ve 45. minutě najížděl z půlky na Birona v sólu Tomáš Plekanec, ovšem muž v kleci Letců ho bravurně semaforem vychytal. Vzápětí usednul na hanbu Bryan Smolinski a Philadelphia mohla svoje vedení pojistit. Nestalo se a šanci snížit naopak dostal Montreal při vyloučení hostujícího Scotta Hartnella. Na Birona šlo snad 6 střel a zvlášť dorážka Tomáše Plekance ze 2 metrů po brance volala opravdu hodně nahlas.

Do poslední třetiny vstoupili domácí hodně útočně

Uteklo totiž jen 90 vteřin a Andrej Markov zblízka doklepnul za Bironova záda a dostal domácí zpět do hry - 2:3. Ve 49. minutě pykal na hanbě hostující Umberger a Chris Higgins nastřelil levou tyčku Bironovy branky. Domácí tlačili, zvyšovali tempo hry, ovšem branky Philadelphie byla pro ně dnes zakletá.

Na závěr bitka po gólu
2 minuty a 20 vteřin před 3. sirénou přišla zajímavá situace - Jeff carter nahodil puk na domácí branku, puk se zvednul a R.-J. Umberger ho domácímu gólmanovi sklepnul i s vyrážečkou na led a puk se odrazil zpět do domácí branky - 4:2. Vzápětí se do sebe postili všichni hráči na ledě a chvíli se nehrálo. Pak to bylo 4 na 4 a 79 vteřin před sirénou odjel na střídačku gólman Price, za něhož naskočil hráč do pole navíc. Na výhře Flyers 4:2 se ale už nic nezměnilo a série se přesouvá do Philadelphie za vyrovnaného stavu na zápasy 1-1.

Vítězslav Machač, Radomír Nenádl, Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události