Motorsport

VIDEO: Engeho vítězství a hrůzostrašná nehoda v Monze

Tomáš Enge zvítězil se svým vozem Aston Martin v Monze v sérii Le Mans. Co říká na nehodu Francouze Ortelliho?

Český jezdec Tomáš Enge se vrátil do České republiky po úspěšném vystoupení ve druhém závodě Le Mans Series v Monze. Společně se Španělem Antoniem Garciou vyhráli s vozem Aston Martin DBR9 ve své třídě LMGT1. V nejprestižnější kategorií prototypů LMP1 obsadil Jan Charouz a Stefan Mücke osmé místo. Se svým vozem Lola Aston Martin byli po hodině a čtvrt v čele absolutního pořadí. Závada na elektronice je však srazila až na osmé místo.   


Francouz prošel peklem


Hrůzostrašným okamžikem byla nehoda Stephana Ortelliho. Monacký závodním se se svým vozem Courage Oreca vznesl v rychlosti okolo 300 km/h do vzduchu a udělal několik salt. K překvapení všech z nehody vyvázl pouze se zlomeným kotníkem a několika pohmožděninami.   


Aston Martin chce vítězit


To, že značka Aston Martin o sobě v sérii Le Mans dává vědět, není náhoda. Britská automobilka vyhlásila boj o celkové vítězství ve slavné čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. To potvrdil i předseda společnosti Aston Martin David Richards, který se představil na pondělní tiskové konferenci v Praze. Brit přiznal, že chce s vozy kategorie LMP1 dosáhnout v nejbližší době na stejné úspěchy jako v kategorii GT. V té se úspěšně prezentuje právě Tomáš Enge.   


Aston Martin měl původně nastoupit do nejvyšší kategorie se svým vlastním týmem. Pak se však dohodli Britové na spolupráci s Antonínem Charouzem a jeho stájí. Podle Richardse je Čech jedním z jeho stálých partnerů. Navíc jeho stáj disponuje i kvalitním jezdeckým obsazením. S Charouzem se navíc dlouhé roky osobně zná. Podle českého manažera to však nepředstavovalo žádnou výhodu.  


Enge má novou "káru" 


Oficiální návštěva Davida Richardse měla pro jezdce i velmi radostný podtext. Jako tovární jezdci totiž každý z nich „vyfasoval“ zbrusu nový sportovní vůz Aston Martin.

Jaromír Vlček
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události