Hokej

Dallas vydřel výhru, příště může slavit postup

Dallas - San Jose 2:1 v prodloužení

Úvodní dva duely této série na ledě San Jose vyhráli hráči Dallasu, ovšem pro oba týmy se zdá být domácí kluziště spíše nevýhodou, takže se čekalo, jak se Žraloci předvedou v American Airlines Centru, kde sídlí mužstvo Stars.

Ve 4. minutě odjel na hanbu Jere Lehtinen a hostující hráči měli první přesilovku zápasu. Uplynulo 20 vteřin, Jeremy Roenick skvěle uvolnil Joe Thorntona, ovšem ten došťouchnul puk do domácí branky až po hvizdu a branka nebyla uznána. V 8. minutě domácí opět faulovali a San Jose mohlo svoji početní převahu dál zkoušet zúročit. Hosté byli opticky aktivnější, ovšem na Marty Turca v domácí kleci vystřelili za 13 minut jen 2x a na změnu skóre si tak diváci museli počkat. Postupem času přebírali hráči Stars aktivitu.

Čekání na úvodní branku pokračovalo 

Ve 14. minutě po zranění navrátivší se Sergej Zubov poslal do úniku Mika Modana a Jevgenij Nabokov měl po střele domácího veterána plné ruce a nohy práce. V 16. minutě přestřelil ležícího Nabokova Joel Lundqvist a polovina haly už už měla ruce nad hlavou. V 17. minutě po strkanici u domácí branky usedli na trestnou 2 hráči Dallasu a 1 San Jose, které hrálo přesilovku 5 na 4. Ale ani 3. přesilovka hostů změnu skóre nepřinesla. V 19. minutě si mohli zahrát v početní výhodě i domácí, když fauloval „Žralok“ Joe Thornton. Ovšem co se nestalo – 30 vteřin před první sirénou ujel Patrick Marleau a svoje sólo také bezchybně zakončil – 1:0.

Žraloci mohli svoje vedení zvýšit

Ve 24. minutě Devin Setoguchi podstřelil domácího gólmana, ovšem puk pomalu doklouzal do pravé tyčky a následně mimo branku. A to paradoxně domácí hráče probudilo a Jevgenij Nabokov měl najednou plné ruce a nohy práce. Po chvíli se přidali i hosté a hra se najednou valila od jedné branky ke druhé a hrálo se téměř sedm minut v pekelném tempu bez přerušení.

Tempo se trochu zklidnilo

V důsledku toho se všechny tři reklamní přestávky objevily krátce za sebou a tempo hry opět znatelně opadlo. 53 vteřin před druhou sirénou fauloval Alexej Semjonov a Dallas měl další šanci vyrovnat v přesilovce skóre. Ovšem stejně jako v závěru první třetiny i tentokrát rozdělil přestávka přesilovku na dvě části. Půlminutu ve 3. třetině fauloval Christian Ehrhoff a Dallas měl šanci hrát 33 vteřin 5 na 3.

Diváci se dočkali vyrovnání i trestného nájezdu

A to už se muselo projevit. Však také Sergej Zubov mezi kruhy napřáhnula vyrovnal na 1:1. A přesilovka 5 na 4 pokračovala. V 50. minutě jeli domácí tři na jednoho, Trevor Daley pálil, Brad Richards dorážel, ovšem Nabokov udržel puk před sebou. Vzápětí ujížděl Niklas Hagman, byl faulován a sám se následně rozjel k trestnému nájezdu. Ovšem nabokov jeho široká blafák v pohodě vybruslil a domácí by tato spálená šance mohla ještě hodně mrzet. V následující minutě měl hostující gólman snad 4 ostré zákroky a Dallas tlačil jako při přesilovce. Ale hraje se na góly a ty nepadly.

Rozhodlo až prodloužení

Z  prodloužení uběhlo čtyři a půl  minuty, do puku se opřel Matias Norstrom a prostřelil vše před sebou – 2:1. Tato branka rozhodla o tom, že Dallas vítězí i ve 3. zápase této série a může již v noci ze středy na čtvrtek rozhodnout na svém ledě o postupu do dalšího kola.

Vítězslav Machač, Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události