Fotbal

Petr Čech: Chci vyhrát finále Ligy mistrů!

Brankáře Chelsea neuspokojí pouze finálová účast proti Manchesteru United v Moskvě.

Populární fotbalový brankář  se stal teprve šestým Čechem, který si finále nejprestižnější klubové soutěže zahraje. Čech to považuje za úspěch, ale celá snaha by podle něj vyšla vniveč, pokud by Chelsea ve finále s Manchesterem United prohrála. 

Na konci se počítají jen vítězství 

"Finále Ligy mistrů sice je úspěch, ovšem rozhodující bude finále vyhrát. Je totiž jedno, jestli se prohraje ve čtvrtfinále, semifinále nebo finále. Jediné, co má význam, je získat trofej. Na konci kariéry se počítají jen vítězství," řekl Čech na telefonické tiskové konferenci. 

Na soustředění reprezentace dorazí později 

Kvůli finále Ligy mistrů Čech přijde o úvod soustředění české reprezentace před mistrovstvím Evropy. "Finále se hraje 21. května a soustředění začíná 19. května. Přijdu tak o tři maximálně čtyři dny. Když člověk odehraje finále Ligy mistrů a projde si stresem velkého zápasu, tak bude na velký turnaj dostatečně připraven, aby mohl přijet o trochu později na soustředění. Ale stejně bude dostatek času, abych se s klukama připravil na úvodní zápas se Švýcarskem," prohlásil Čech. Zároveň novinářům prozradil, že na Euru 2008 již nebude chytat s chráničem brady, který nosí po nedávném zranění, kdy mu spoluhráč kopačkou roztrhl obličej.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události