Hokej

Češi jdou dnes do boje

Česká hokejové reprezentace vstupuje do šampionátu utkáním se zarputilými Dány.

Fanoušci hokeje se konečně dočkali. Dnes v 19:00 otevřou kanadský šampionát Češi, kteří se střetnou s Dánskem. Na první pohled se utkání zdá být jasnou záležitostí. Zahajovací střetnutí však nebývají nikdy jednoduchá. Dánové budou navíc houževnatým protivníkem. Například trenér Hadamczik severský tým charakterizoval jako zarputilého soupeře, který hodně brání. Podle něho nebude vůbec jednoduché se proti Dánům prosadit. Seveřané totiž nehrají komplikovaně. Pouze vyhazují puky a zahušťují střední pásmo.

Do utkání naskočí i Židlický

Naši hokejisté nastoupí v očekávané sestavě. V brance bude Hnilička. Před libereckým golmanem se budou točit obranné dvojice Michálek s Kaberlem, Kuba s Hejdou a Čáslava s Židlickým. Posledně jmenovaný bek se k týmu připojil až ve čtvrtek večer. Jeho start byl dost nejistý, protože si stěžoval na bolest svalu na noze. Nakonec však i díky práci fyzioterapeutického mága Pavla Koláře nastoupí.

Mladíček Krejčí v útoku s hvězdnými křídly

Útoky pak nastoupí v poměrně očekávaném složení. V tom prvním bude dělat centra elitním forvardům Eliášovi a Eratovi Krejčí. V dalších formacích se představí Vrbata, Hanzal, Fleischmann a Klepiš, Novotný, Kotalík. Útočníci Irgl s Rolinkem budou trochu v roli „bezzemků“. Nemají k sobě totiž centra. V jejich formaci se budou střední útočníci střídat.

Nominace České reprezentace na utkání s Dánskem:

Hnilička - Michálek, Kaberle, Kuba, Hejda, Židlický, Čáslava - Erat, Krejčí, Eliáš - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Klepiš, Novotný, Kotalík - Irgl, Rolinek

jv, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události