Hokej

Pittsburgh vyřadil Rangers z play-off !

Jaromír Jágr a zbytek české eskadry v New Yorku si finále konference nezahrají.

Stařičká Mellon Aréna v Pittsburghu mohla být v tomto zápase svědkem postupu domácích Penguins do finále Východní konference, nebo naopak výhry Rangers a přesunutí celé série zpět na Manhattan.

V úvodní dvacetiminutovce se zapisovala u časoměřičů pouze vyloučení – jednou fauloval Jaromír Jágr, 2x byl odpískán faul naopak na českého kapitána. Domácí Tučňáci měli mírnou střeleckou převahu (10 – 7), ovšem branky se v této třetině diváci nedočkali.

Domácí předvedli ofenzivní smršť

Tlak Penguins ve 2. třetině stupňoval, hráči Rangers nestíhali a museli faulovat. A právě při vyloučení Michal Rozsívala otevřel skóre Marián Hossa a Pittsburgh šel do vedení 1:0. O 4 minuty později zvyšoval Jevgenij Malkin na 2:0, na střely vedli domácí v této části hry 17 – 4 a zdálo se, že tento zápas bude mít dál hladký průběh.

Rangers ovšem z minima vytěžili maximum

Hosté byli ovšem proti. Na začátku 43. minuty vstřelil svoji první branku v play-off Lauri Korpiskoski a Rangers snížili na 1:2. Ovšem to nebylo vše – o 80 vteřin později Nigel Dawes zůročil nahrávku Scotta Gomeze a rázem bylo srovnáno – 2:2. Mužstvo z New Yorku vyhrálo poslední dvacetiminutovku na střely 11 – 7 a určitě se chystalo v nastaveném čase ukázat, že by se nikdo neměl odepisovat předem.

Domácí však byli rozjetí

Prodloužení už probíhalo v jasné režii Penguins. Marc – Andre Fleury nemusel zasahovat ani jednou, na Henrika Luindqvista v brance Rangers mířilo 7 střel a právě ta sedmá z hole Mariána Hossy rozhodla o výhře Pittsburghu 4:3. Východní konference tak zná oba finalisty, Tučňáci změří svoje síly s Letci z Philadelphie.

I Dallas vyhrál v prodloužení

Až ve čtvrtém prodloužení rozhodl v přesilové hře kapitán Dallasu Brenden Morrow o postupovém vítězství Dallasu 2:1 nad San Jose. V sérii zvítězili Stars 4:2 na zápasy a poprvé od roku 2000 se probojovali do finále Západní konference, v němž se střetnou s Detroitem. Vyřazení Sharks by mohlo znamenat další posílení české reprezentace na mistrovství světa v Kanadě o Milana Michálka, jenže český útočník nezasáhl v posledním zápase do prodloužení kvůli potížím s levým ramenem po tvrdém ataku Morrowa.

vm, jv, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události