Fotbal

Řepku stojí jeho "blikanec" 200 tisíc korun

Řepku stojí jeho "blikanec" 200 tisíc korun
Zdroj: TN.cz

Letenský fotbalista dostal rekordní pokutu. O jeho zkratu mluví na videu trenér Bílek a bek Sivok.

Sběratel červených karet Tomáš Řepka si může ve svém notýsku udělat další čárku, již čtrnáctou. Ta ho ovšem přijde pěkně draze. Podle mluvčího Sparty Jakuba Votavy mu letenský klub uložil rekordní pokutu 200 000 Kč.

Bek pražského klubu ho v nedělním domácím ligovém utkání s Brnem předvedl nepochopitelný zkrat. Rozhodčí ho za to odměnil teplou sprchou.
Jak dostat červenou kvůli vhazování?

Co se přesně stalo? Ve 2. minutě utkání se Řepka chystal vhazovat aut, který patřil Brnu. Přiběhl k němu Besta, jenž se po sparťanském obránci dožadoval míče. Ten mu ho stylem „tak si ho teda vem“ mrštil do obličeje a předvedl další "blikanec". Přesně takhle Řepka tyto svoje momenty nazývá. Brněnský útočník se sklátil na zem. Svůj pád sice výrazně přifilmoval, ale Sparťana to od jeho fatální chyby rozhodně neosvobozuje.


Řepka dostal Slavii znovu do hry

Výrazně oslabený letenský tým pak zejména v první půli tahal za kratší konec. V 19. minutě poslal do vedení hosty po šťastné trefě Střeštík. Sparta pak ve druhé půli výrazně přidala, ale vyrovnání se nedočkala. Naopak. V 90. minutě přidal druhý gól po hezké akci Došek a zpečetil osud mužů v rudých dresech v tomto zápasu.

Díky této prohře si mohou letenští výrazně zkomplikovat cestu k titulu. V čele tabulky mají sice pořád čtyřbodový náskok, ale Slavia má zápas s Olomoucí k dobru. Největšího rivala sešívaných navíc čeká v příštím kole duel v Ostravě. Závěr ligové sezony může být tedy ještě hodně zajímavý.

Horká hlava, která nevychladla

Na chvíli se zdálo, že se na stará kolena Řepka ve Spartě zklidnil. Jenže nejprve přišlo podzimní extempore v Teplicích, za které dostal stop na 7 zápasů a teď tohle. Jeho přečin proti pravidlům nechápe ani trenér Bílek. "Vždyť zápas sotva začal, žádná nervozita, nic se nedělo. Opravdu tomu nerozumím. Prostě nepochopitelný zkrat," poznamenal sparťanský kouč.

Zajímavý "trestní" rejstřík

Řepka je známým fotbalovým rabiátem. V této chvíli má na kontě již 14 červených karet, když tři nasbíral ve Spartě, pět ve Fiorentině, čtyři ve West Hamu a dvě v reprezentaci. Kvůli té první v domácím duelu se Španělském přišel o mistrovství Evropy v roce 1996 v Anglii.

Druhá je z památného barážového utkání na mistrovství světa v roce 2002. Tehdy výrazně oslabil svůj tým v boji s Belgií. K jeho klubovým perličkám patří vyloučení ve Fiorentině po odehraných 7 minutách. V Anglii zase předvedl zajímavý kousek, když dostal dvě červené karty během tří kol.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události