Fotbal

"Janek" bude v pohodě

Obránce AC Milán je už v pořádku a pro evropský šampionát chce do týmu Nedvěda i Rosického.

Do evropskeho šampionátu budu fit a už se na něj moc těším,“ této odpovědi se nám dostalo od milánského obránce. Jankulovského dlouho trápilo zraněné koleno. V tuto chvíli už se však cítí v pohodě. Za „Rossoneri“ už nastoupil ve dvou posledních ligových zápasech. V minulém kole to bylo dokonce proti největšímu rivalovi milánskému Interu. Hrál od 41. minuty, kdy vystřídal zraněného Favaliho. Jeho klub nakonec v derby zvítězil 2:1.

Jankulovski chce "Méďu" i "Rosu"

Jankulovski, který přijel do České repuliky křtít svoji knihu mapující jeho sportovní kariéru, se vyjádřil i k otázce Nedvěd. Nejvíc by se mu líbilo, aby v jednom týmu nastoupil záložník Juventusu společně s Tomášem Rosickým. "Co se týče Pavla Nedvěda, tak nejenom já, ale i celý národ by si přál, aby se vrátil. To rozhodnutí je ale jenom na Pavlovi a uvidíme, jak se rozhodne Méďa," komentoval složitou otázku elitní český obránce.

EURO a pak konec reprezentační kariéry?

Jankulovski komentoval i svoje prohlášení, že po evropském šampionátu možná ukončí reprezentační kariéru. "Po Euru bude dostatetek času, abych si mohl svoji pozici v reprezentaci zhodnotit a pak uvidíme," řekl o své budoucnosti v národním týmu.

Přátelství fotbal nerozdělí

Obránce milánského AC přijel společně se svým parťákem Tomášem Ujfalušim z Fiorentiny. Jejich kamarádství je teď trochu pikantní, protože kluby obou borců svádí tvrdý souboj o čtvrté místo v Serii A. To zajišťuje postup do předkola Ligy mistrů. Dvě kola před koncem italské ligy má lepší pozici Milán. Před florentským týmem však vede pouze o bod.

Kauza Řepka

Hvězdy italské ligy měli možnost po příjezdu do České republiky pročíst tuzemské noviny. Nemohli přehlédnout palcové titulky o zkratu Tomáše Řepky v utkání s Brnem. Oba dva shodně tvrdí, že je to výborný fotbalista a pravděpodobně nejlepší obránce v lize. K celé záležitosti se ale příliš vyjadřovat nechtěli, protože neznají okolnosti Řepkova úletu.  

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události