Fotbal

"Janek" bude v pohodě

Obránce AC Milán je už v pořádku a pro evropský šampionát chce do týmu Nedvěda i Rosického.

Do evropskeho šampionátu budu fit a už se na něj moc těším,“ této odpovědi se nám dostalo od milánského obránce. Jankulovského dlouho trápilo zraněné koleno. V tuto chvíli už se však cítí v pohodě. Za „Rossoneri“ už nastoupil ve dvou posledních ligových zápasech. V minulém kole to bylo dokonce proti největšímu rivalovi milánskému Interu. Hrál od 41. minuty, kdy vystřídal zraněného Favaliho. Jeho klub nakonec v derby zvítězil 2:1.

Jankulovski chce "Méďu" i "Rosu"

Jankulovski, který přijel do České repuliky křtít svoji knihu mapující jeho sportovní kariéru, se vyjádřil i k otázce Nedvěd. Nejvíc by se mu líbilo, aby v jednom týmu nastoupil záložník Juventusu společně s Tomášem Rosickým. "Co se týče Pavla Nedvěda, tak nejenom já, ale i celý národ by si přál, aby se vrátil. To rozhodnutí je ale jenom na Pavlovi a uvidíme, jak se rozhodne Méďa," komentoval složitou otázku elitní český obránce.

EURO a pak konec reprezentační kariéry?

Jankulovski komentoval i svoje prohlášení, že po evropském šampionátu možná ukončí reprezentační kariéru. "Po Euru bude dostatetek času, abych si mohl svoji pozici v reprezentaci zhodnotit a pak uvidíme," řekl o své budoucnosti v národním týmu.

Přátelství fotbal nerozdělí

Obránce milánského AC přijel společně se svým parťákem Tomášem Ujfalušim z Fiorentiny. Jejich kamarádství je teď trochu pikantní, protože kluby obou borců svádí tvrdý souboj o čtvrté místo v Serii A. To zajišťuje postup do předkola Ligy mistrů. Dvě kola před koncem italské ligy má lepší pozici Milán. Před florentským týmem však vede pouze o bod.

Kauza Řepka

Hvězdy italské ligy měli možnost po příjezdu do České republiky pročíst tuzemské noviny. Nemohli přehlédnout palcové titulky o zkratu Tomáše Řepky v utkání s Brnem. Oba dva shodně tvrdí, že je to výborný fotbalista a pravděpodobně nejlepší obránce v lize. K celé záležitosti se ale příliš vyjadřovat nechtěli, protože neznají okolnosti Řepkova úletu.  

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.