Motorsport

Massa versus Räikkönen

Turecká Grand Prix nabídne zajímavý duel.

Fellipe Massa z Ferrari chce o následujícím víkendu triumfovat v Turecku a pokusit se tím o ojedinělý kousek. „Nemusíte umět číst myšlenky, abyste zjistili, jaký je můj cíl pro nadcházejí víkend. Chci získat hattrick tureckých vítězství,“ řekl Massa.

Pomůže Massovi Šeherezáda?

Brazilský pilot totiž zaznamenal před dvěma lety v zemi pohádek tisíce a jedné noci svůj první triumf. Na prvním místě stanul i minulý rok. Teď usiluje o třetí vítězství, čímž by vytvořil čistý hattrick.

Bratrovražedný souboj

Je tu však jeden problém. Naopak třetí vítězství v sezoně chce urvat jeho týmový kolega Kimmi Räikkönen. Rozhodujícím momentem podle Fina bude kvalifikace. „Pole position mi velmi usnadnila cestu k vítězství ve Španělsku. Zajistit si první místo v kvalifikaci bude stejně důležité i v Turecku.“

Kdo má pravdu?

Finův názor se trochu rozchází s tvrzením většiny jezdců, kteří o tureckém okruhu mluví jako o místě, kde se dá skvěle předjíždět. Spíše za pravdu dává Räikkönenovi jeho týmový kolega. Massa se nedomnívá, že není tak snadné na tureckém okruhu předjíždět, ani před zatáčkou č. 12. Nicméně dodal, že je zde určitě více příležitostí než na některých jiných tratích.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události