Motorsport

Přiznivci tahačů, pozor!

Přiznivci tahačů, pozor!
Zdroj: TN.cz

Sezona Evropského poháru startuje v Barceloně

Další ročník Evropského poháru tahačů rozjede o víkendu tradičně novou sezonu ve španělské Barceloně. Králové silnic pojedou celkem deset závodů. Fanoušci uvidí jeden z nich i v severočeském Mostu. Už na španělském okruhu Catalunya bude chtít potvrdit roli favorita také loňský šampion, roudnická stáj Buggyra.


Česká stáj mezi favority

Španělský okruh je českým barvám zaslíben. Buggyra zde vyhrála čtyřikrát, třikrát díky Davidu Vršeckému. Loni se v "modrém šípu" radoval švýcarský veterán Markus Bössiger.

„Vítězství na každém z okruhů, na kterém se pořádají závody F1, potěší dvojnásob," uvedl český pilot David Vršecký. Jinak mu ale Catalunya moc nevyhovuje. Raději má Nogaro a Jaramu, i když na nich významného úspěchu nedosáhl. Nejraději vzpomíná na na vítězství v roce 2005. "Seděl jsem v autě fascinován tím, jak všechno funguje," říká Vršecký a dodává: "Jenom mi z boxů hlásili, o kolik jsem ujel zbytku startovního pole.“

Cíl? Vítězství!

Buggyra jede do katalánské metropole s cílem obhájit výsledky z předchozích let. Podle technického ředitele týmu Mario Kresse má k tomu ty nejlepší předpoklady. „V zimě jsme tvrdě pracovali a testování v Nogaru dopadlo dobře. David je tradičně nažhavený, zdravou nervozitu pozoruji u jinak ledově klidného Markuse Bösigera.“


Oba jezdci jsou natěšeni především na souboje s jedenácti závodními speciály MAN, které vysílá do boje německá mamutí automobilka ve snaze zvrátit loňský nástup Buggyr. Hodně silný bude dvojnásobný barcelonský vítěz Antonio. Předvést se bude chtít i nová akvizice MAN Jochen.. "V průběhu testování bylo znát mírně napětí mezi Buggyrou a Equipo Cepsa. Ještě asi nestrávili loňský šampionát. Bude to boj," říká k tomu Vršecký.

rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události