Fotbal

Rosický: Na Euro nejedu!

Máme video: Nejtěžší oznámení Tomáše Rosického v karieře!

Je to nejhorší zpráva pro český fotbal, jaká mohla teď přijít.
Na červnovém mistrovství Evropy bude chybět zraněný kapitán Tomáš Rosický. Sedmadvacetiletý záložník Arsenalu na dnešní tiskové konferenci v Praze řekl, že nestihne vyléčit podkolenní šlachu poraněnou v lednu.

O vrchol sezony tak klíčový hráč národního týmu přijde a neexistuje žádná šance, že by se před ním stačil dát do pořádku.


Vrátí se Nedvěd?

Pro Rosického kariéru bude navždy znamenat černé datum 19. leden letošního roku. V ligovém utkání na hřišti Fulhamu mu protihráč "zajel" do kolena, Rosický o týden později ještě naskočil do duelu s Newcastlem, ale po devíti minutách si zranění obnovil. Od té doby se už na hřišti neobjevil.

Léčba v Praze nepomohla

Pro českou reprezentaci se tak potvrdily černé předpovědi, které už během jara zvěstovaly, že Rosický je pro Euro ztracený. I když v lednu se hovořilo maximálně o několikatýdenní absenci. Tvořivému záložníkovi už nepomohla ani léčba v Praze, na níž po konzultaci se zástupci Arsenalu odjel během ledna. Stejný osud před mistrovstvím světa v roce 2006 potkal třeba i záložníka Vladimíra Šmicra, který při angažmá v Bordeaux utrpěl zranění podobného druhu a na MS se nepodíval. I v jeho případě se nejprve nepochybovalo o tom, že se brzy vyléčí. 


Další informace se dozvíte ve Sportovních novinách!

rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události