Sport

Ve finále omylem?

Tak trochu zvláštní tenisový turnaj.

Na římské antuce podniku Masters se totiž ve finále objevili tenisté, kterým se jejich semifináloví soupeři vzdali. Po sladkém vítězství nad Rogerem Federerem musel spolknout hořkou pilulku Radek Štěpánek.Ten skrečoval utkání se Srbem Djokovičem. Nenasazeného Švýcara Wawrinku zase ze semifinále do boje o titul poslalo zranění Američana Roddicka.Ve finále omylem? Rozhodně ne!

O finalistech se však nedá rozhodně říct, že by snad postoupili omylem. Djokovič si udržuje špičkovou výkonnost už dlouhou dobu. Ani Wawrinkovu účast ve finále nelze zpochybňovat. Na své cestě vyřadil postupně Brita Murrayho, Španěla Ferrera a Blakea z USA. Tenisově vyhladovělí diváci se už každopádně těšili, že uvidí celý tenisový zápas.

Třísetový chod

Konečně se ho dočkali, když jim Djokovič s Wawrinkou naservírovali rovnou tři sety. Ten první překvapivě ovládl Švýcar v poměru 6:4. V dalších dvou však Djokovič přidal výrazně na agresivitě a získal je pro sebe dvakrát 6:3. Po triumfu na březnovém turnaji v Indian Wells tak přidal druhé vítězství v této sezoně na turnaji série Masters.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události