Sport

Šafářová nestačila v Římě na Schiavoneovou

Česká tenistka proměnila své učinkování na turnaji v jednodenní epizodu.

Tenistka Lucie Šafářová nenavázala na turnaji v Římě na týden starý výsledek z Berlína a na rozdíl od antuky v německé metropoli nedokázala přejít v Itálii přes první kolo. Jednadvacetiletá Češka podlehla 4:6 a 5:7 domácí hráčce Francesce Schiavoneové. Italka jí tak oplatila porážku z loňského Australian Open. 

Šafářové se letos nedaří 

Čtyřiačtyřicátá tenistka světa Šafářová v Římě nevylepšila svou negativní bilanci v letošním roce, dnešní porážka byla její desátá oproti šesti vítězstvím. Brněnské rodačce, kterou od začátku měsíce vede nový trenér David Kunst, stejně jako většinou v poslední době nevycházel servis a darovala soupeřce dvojchybami devět míčků. 

V Římě nastoupí ještě tři Češky 

Na turnaji s dotací 1,34 milionu dolarů se ještě představí Klára Zakopalová, Iveta Benešová a Nicole Vaidišová. Pořadatelům se omluvila ruská vítězka turnaje v Berlíně Dinara Safinová, jež se odhlásila kvůli zranění zad. 

Výsledky:

Dvouhra - 1. kolo:
Schiavoneová (17-It.) - Šafářová (ČR) 6:4, 7:5, Zvonarevová (10-Rus.) - Sugijamaová (Jap.) 6:3, 6:3, Szavayová (11-Maď.) - Jen C' (Čína) 6:1, 6:1, Stosurová (Austr.) - Krajicková (Niz.) 6:3, 6:2, Razzanová (Fr.) - Vakulenková (Ukr.) 6:1, 6:2, Medinaová (Šp.) - Klejbanovová (Rus.) 6:1, 7:5, Niculescuová (Rum.) - Craybasová (USA) 6:4, 3:6, 6:4, Wozniacká (Dán.) - Paszeková (Rak.) 6:3, 6:0, Ruanová (Šp.) - Rodionovová (Rus.) 6:1, 6:3.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události