Motorsport

Zatraceně rychlá a pekelně krásná Danica

Americká kráska Danica Patricková vládne mužům ve světě formulových závodů Indy Car.

V České republice probíhala nedávno klání s názvem Formula Una. Jedná se o celosvětovou soutěž, jejíž autorem je jeden z týmů Formule 1. Vítězky z jednotlivých zemí navštíví monackou velkou cenu. Podívají se do zákulisí, možná prohodí pár slov s piloty nejrychlejších aut na světě. Dívky, které tuto soutěž vyhrály, jsou jistě krásné a okouzlující.

Dokonalá žena

Titul o nejúžasnější ženu ve světě motosportu by si však zasloužila jiná. Je nejenom krásná, ale umí i skvěle řídit. Dokonce tak, že jí patří průběžné páté místo americké formulové série Indy Car. Není to nikdo jiný než zatraceně krásná a pekelně rychlá Danica Patrick. Šílí po ní muži po celé Americe. Důvod je jednoduchý. Spojuje v sobě ohromnou dávku kuráže, ale na druhou stranu vypadá velmi zranitelně.

Vyhraje Danica nejslavnější závod série Indy Car?

Teď se jí navíc podařil vyjímečný kousek. Do nejslavnějšího amerického závodu 500 Mil Indianapolis se kvalifikovala jako pátá. Není to však v žádném případě náhoda. Minulý měsíc totiž poprvé triumfovala v Indy Car. Bylo to v Japonsku na okruhu Motegi, kde populární Indy hostovala.

Objeví se kráska ve Formuli 1?

Danica však chce víc, mnohem víc. „Každý jezdec by se chtěl dostat do světa Formule 1, ale musí být na to dostatečně zralý,“ říká kráska s havraními vlasy.


Tento cíl se jí může už brzy splnit. Šéf Hondy, která dodává motory pro její tým Andretti Green Racing, se tomu nebrání. „Neplánujeme sice, že by snad měla vystřídat Buttona nebo Barichello, ale pokud bude mít zájem o testování, tak se o tom moc rád pobavím,“ říká Nick Fry. Když se všechno povede, tak bude ve světě Formule 1 možná rázem mnohem víc nehod. Na vině bude nepozornost při řízení.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události