Hokej

O titulu Rusů rozhodla vyšší moc

O titulu Rusů rozhodla vyšší moc
Zdroj: tn.cz, čtk

Patnáct let čekalo Rusko na titul mistrů světa v hokeji. Teď to konečně přišlo. Vysvětlení je jediné.

Rusové hráli konečně jako tým

Ruští hokejisté hráli konečně jako sborná, jako tým. Individuality typu Ovečkina, Fjodorova či Kovalčuka se podřídili týmové hře. Nehráli jenom na sebe tak, jako to bylo možné vidět na předchozích velkých akcích. „Během celého turnaje vůbec nešlo o to, kdo dá gól, hlavně, že to vždycky někdo dostal. Branky byly výsledkem práce nás všech,“ řekl například forvard Atlanty Ilja Kovalčuk.

Evropa + NHL = recept na vítězství

Trenér Bykov umíchal výbornou směs hráčů, když na šampionátu nastoupilo 14 hráčů z Evropy a 11 z NHL. Evropští hráči chyběli třeba podle slov Josefa Augusty v českém národním týmu. Hráči z NHL podle něho neumí evropský hokej. V českém případě prý volba padla na nezkušené hráče ze zámoří. Podle něho měly být do výběru nominování prověření hokejisté z kontinentu.

Důležitý byl Nabokov

Rusko může rovněž děkovat Dallasu, který vyřadil z play-off San Jose Sharks. Na šampionát si totiž přijel zlepšit náladu brankář Žraloků Jevgenij Nabokov. Zkušený gólman se pak objevil na místě, kde sbornou tradičně tlačí bota nejvíce, na postu brankáře.

Pomohl i Bůh

A v neposlední straně stála na straně Rusů vyšší moc, alespoň to tvrdí Ilja Kovalčuk. " Ve finále byl Bůh na naší straně," řekl útočník Atlanty.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události