Fotbal

Reprezentace poprvé pohromadě

Fotbaloví reprezentanti se setkali před přípravným kempem na ME v Rakousku a Švýcarsku.

Na soustředění do Rakouska však nepojedou kompletní. Chybět budou například Libor Sionko a Zdeněk Pospěch z dánského klubu FC Kodaň. „Soustředění v Rakousku nestihneme. Nemělo by smysl, abychom po sobotnímu utkání cestovali složitě do Rakouska, když se mužstvo vrátí z přípravy v pondělí dopoledne,“ řekl záložník. Později pak dorazí Petr Čech, kterého čeká středeční finále Ligy mistrů v Moskvě. Na stadionu Lužniky se jeho tým střetne s Manchesterem United.

Šírl přijel, ale...

Pondělního srazu se sice zúčastnil i petrohradský Radek Šírl, vzápětí ale pro vítěze Poháru UEFA ze Zenitu Petrohrad naděje zahrát si na šampionátu skončila. "Po konzultaci s lékaři jsme dospěli k názoru, že podobnou zátěž by jeho koleno nesneslo. Čeká ho třítýdenní léčení," vysvětlil trenér, proč Šírl vzápětí vyrazil domů.

V Rakousku se podrobí dopingové kontrole

V Rakousku během týdenního pobytu čeká mužstvo nejméně jedna návštěva dopingového komisaře. "Na odběr bude muset jít deset hráčů. Letošní novinkou je, že se budou zkoumat nejen vzorky moči, ale také krevní odběry," řekl lékař mužstva Jiří Fousek. Čeští doktoři sami nebudou hráče před odjezdem testovat. "I proto, že podle mě není fotbal sportem, který by doping ovlivňoval. Navíc většina fotbalových pozitivních testů byla důsledkem spíše omylů a náhod," uvedl Fousek.

Aktuální formu prověří Litva a Skotsko

To, jak se kemp v Bad Kleinkircheimu vydařil, si budou moci hráči vyzkoušet na konci května v posledních dvou přípravných utkáních s Litvou a Skotskem.

jvl,, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události