Motorsport

Demoliční derby v Monaku

Ve víkendové Velké ceně F1 Monackého knížectví se možná budou dít věci.

Znáte něco, čemu se říká demoliční derby? Jde o zvláštní závody, které vymysleli šílenci v USA. No, závody. Posuďte sami. Pravidla jsou jednoduchá. Deset a více aut do sebe naráží tak dlouho až zbude jediné pojízdné. To je vítěz.

Absence kontroly trakce? Nevadí.

K takovému malému demoličnímu derby může dojít i v nadcházející Velké ceně Formule 1, která se odehraje v Monaku. Letošní sezonu začali jezdci s jednou výraznou novinkou. Musí se obejít bez kontroly trakce, elektronické pomůcky, která zabraňuje prokluzování kol, ze kterého nejčastěji rezultuje smyk.

Velká cena Austrálie napověděla, že kvůli absenci této pomůcky by mohl být letošní seriál divácky mnohem zajímavější. O různé kolize totiž nebylo nouze. Jenže pak se jezdci s tímto omezením naučili jezdit a škodolibí diváci měli smůlu.

Luxusní monacké vrakoviště

A přišla Velká cena Turecka. Nízké teploty a umytá trať měly na svědomí další vzrušení. Během volných tréninků jezdci často chybovali a dostávali se do smyků. Je možné, že v tomto případě šlo pouze o první chod. Ten hlavní by mohl přijít na hrbolaté a rozhodně ne ideální trati v Monaku. A všichni vědí, že v Monaku jsou ochranné bariéry tak blízko…

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události