Fotbal

Finále LM: Hlavní město Anglie? Moskva!

Lenin by se z fanoušků asi zbláznil. Videa k finále LM najdete uvnitř článku!

Až vyběhne Petr Čech se svou Chelsea večer na nově položenou trávu v moskevských Lužnikách, bude mu držet palce polovina hlediště, čeští fandové i reprezentační kolegové v Korutanech. 
Podaří se mu jako čtvrtému českému fotbalistovi pozvednout nad hlavu největší klubovou trofej? 


Fanoušci Chelsea mu věří. V Moskvě si užívají atmosféru a v předzápasové euforii a pivním opojení padá nejčastěji tip 3:0. Stejně bojovně naladěni jsou ale i příznivci Manchesteru.

Chudák Lenin


Vlajky obou týmu zaplavily ruskou metropoli a z Moskvy se stalo dočasně hlavní město Anglie. O tom by se Leninovi na Rudém náměstí ani nezdálo. Přímo pod místem jeho posledního odpočinku stojí velkoplošná obrazovka. Na ní se již promítají sestřihy zápasů obou týmů, večer tam pak poběží přímý přenos finále. Všude je slyšet troubení fanoušků, hospody jsou plné a pivo teče proudem.

Lenin za sklem, pohár za sklem

Místo Lenina si ale fanoušci raději prohlédli pohár pro vítěze. Stejně jako bolševický vůdce byl za sklem a fronta se k němu táhla dlouhá jak k mauzoleu.

Do Moskvy vpadlo na 42.000 britských fanoušků. Vstřícná k nim byla i ruská strana, vstupenka na zápas platí jako dočasné vízum.Místní policie je ve střehu, ale jindy nesmiřitelní příznivci obou táborů se k sobě chovají přátelsky. Na pro ně tak exotickém místě jako je Rudé náměstí se už asi nesetkají. rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události