Motorsport

Ferrari má problémy s měkkými pneumatikami

Stáj z Maranella věří, že do kvalifikace potíže odstraní

Přestože jezdci stáje Ferrari v úvodních dvou měřených trénincích nezajeli v Monaku horší než čtvrtý čas, mělo vedení týmu ke spokojenosti daleko. Ferrari mělo totiž potíže s novými pneumatikami, především s nejměkčí směsí.

"Řekl bych, že to byl normální den tréninků. Šlo nám to celkem dobře, hlavně dopoledne na použitých pneumatikách. Ale měli jsme trochu problémy zajet dobrý čas na nových měkkých pneumatikách a teď si musíme pečlivě projít data, abychom zjistili, jak se můžeme zlepšit," prohlásil úřadující mistr světa Kimi Räikkönen.


Stejné pocity měl i Massa


Ve stejném duchu se vyjádřil i Felipe Massa, který spolu s Lewisem Hamiltonem ze stáje McLaren ztrácí na svého týmového kolegu Fina Räikkönena sedm bodů. "Nebyl jsem schopen zajet čisté kolo na měkkých pneumatikách, ale na tvrdých to šlo dobře. Musíme si to v klidu prostudovat a pokusit se doladit všechny detaily," podotkl Brazilec.

Na trati v Monaku zavládl po čtvrtečním programu klid a piloti usednou znovu do kokpitů v sobotu, kdy je dopoledne čeká třetí měřený trénink a od 14 hodin kvalifikace. Šestý závod letošního MS startuje v neděli rovněž od 14 hodin a vy ho můžete sledovat prostřednictvín TV Nova.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události