Motorsport

Vršecký vyhrál úvodní závod tahačů v italském Misanu

Vršecký vyhrál úvodní závod tahačů v italském Misanu
Zdroj: TN.cz

Český jezdec zároveň zvýraznil své vedení v Evropském poháru

Evropský pohár tahačů 2008
Velká cena Itálie – Misano


Umístění jezdců týmu Buggyra International Racing Systém
Sobota

Jezdec Měřený trénink Kvalifikace Pohárový závod Body
David Vršecký 1 2 1 29
Markus Bosiger 3 3 3 23


Měřený trénink
Ani ve třetím měřeném tréninku této sezóny nepoznala Buggyra hořkost porážky. Měřený trénink, jehož výsledky určují postavení na startu bodované kvalifikace měl přitom velmi zajímavou zápletku. Celých patnáct minut tréninkové dvacetiminutovky vedl Antonio Albacete, přičemž na tomto pro Buggyru ne až tak lichotivém stavu (Vršecký 2, Bosiger 5) se podepsalo přerušení tréninku v důsledku kolize jednoho z jezdců druhé poloviny startovního pole. Stejně jako v Barceloně naplánovali závodní inženýři Buggyry útok na poslední kolo. Strategie se ukázala býti opět vítěznou! Pár sekund před dvanáctou zajel David nejrychlejší čas, Markus si polepšil o dvě příčky na třetí místo.


Kvalifikace (8 kol)
Hned na startu se v praxi prokázalo, že vzhledem k uzpůsobení okruhu v Misanu MS silničních motocyklů nerovná se v případě trucků pole posetion nejvýhodnější startovní pozici. Toho dokonale využil Antonio Albacete, který vyhrál souboj o první zatáčku a zároveň celou kvalifikaci. Druhý dojel David Vršecký, který se sice zpočátku snažil ohrozit vedoucího Španěla, tři kola před koncem se však spokojil se ziskem devíti bodů. Úřadující mistr Evropy Markus Bosiger byl po startu čtvrtý, ještě v průběhu prvního kola se ale dostal před Jochena Hahna na třetí místo, na kterém závod bez sebemenších problémů dokončil.


Pohárový závod (12 kol)
Závod zcela jistě zklamal všechny zastánce dramatických záplatek. David se dostal do čela hned po startu a bylo zřejmé, že pokud nezklame technika, je o vítězi rozhodnuto. Roudnický trucker systematicky zvyšoval svůj náskok, takže se v cíli radoval z náskoku takřka deseti sekund.

Výsledky:

Kvalifikační závod (8 kol): 1. Albacete (Šp./MAN) 16:33,781, 2. Vršecký (ČR/Buggyra) -1,119, 3. Bösiger (Švýc./Buggyra) -1,647, ...14. Vojtíšek (ČR/Renault) -1:04,043.
Pohárový závod (12 kol): 1. Vršecký 24:43,378, 2. Albacate -9,062, 3. Bösiger -10,126, ...8. Vojtíšek -1:14,304.
Průběžné pořadí: 1. Vršecký 78, 2. Bösiger 60, Albacete 54, ...6. Vojtíšek 34.
Týmy: 1. Buggyra 151, 2. MAN 102, 3. Renault 81.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události