Motorsport

Tahače: Druhý závod pro Bosigera

Video z GP Tahačů. David Vršecký v druhém závodě v Misanu alespoň bodoval

Atak Vršeckého v tréninku se nekonal

Ve srovnání s předchozím dnem se jednalo o poněkud nudnou dvacetiminutovku, kterou navíc rozpůlil na dvě části bezvládný Renault Markuse Altenstrassera. O výsledcích a postavení na startovním roštu kvalifikace se rozhodlo v úvodní tréninkové pětiminutovce. Nejlépe ji zvládl úřadující mistr Evropy Bosiger, kterého doprovodil do první řady kvalifikace Albacete. David Vršecký naplánoval atak na samotný závěr, ten se však v důsledku „přecpanosti“ okruhu pomalými jezdci nakonec nekonal.

Napínavá kvalifikace

Na misanské poměry velmi dramatická kvalifikace, na které se podepsali ulitým startem Albacete s Hahnem. Španělský jezdec však udržel své první místo jen pár stovek metrů úvodního kola. Poté se před něj dostal Markus Bosiger, který si dojel bez sebemenších problémů pro kvalifikační vítězství. Podstatně větší práci měl s udržením třetího místa z měřeného tréninku David Vršecký. Jeho první útok v polovině závodu Hahn razantně, leč v souladu s pravidly odrazil, kolo před koncem však již neměl šanci a roudnický jezdec si připsal na své konto důležitých osm bodů.

Vršecký nakonec čtvrtý

Po bezchybném výkonu se z prvního letošního vítězství radoval systémem start – cíl poprvé v této sezóně úřadující mistr Evropy Markus Bosiger. Švýcarský jezdec podal tradiční profesorský výkon, který nebudí emoce, je však zárukou bodového zisku. Podstatně složitější byla pozice suveréna předchozího dne Davida Vršeckého. V úvodním kole se zařadil na třetí místo a systematicky bušil do před ním jedoucího Albaceteho. Velké problémy přišly v posledních dvou kolech. Právě z vozu Albaceteho totiž začala odcházet směrem k jeho přednímu oknu směs oleje, nafty a vody, jisté pasáže tak projížděl takřka po paměti. Několik zatáček před koncem přišel velmi tvrdý útok Belloca, který slavil úspěch. David se tak poprvé v průběhu této sezony nedostal na stupně vítězů, celkově však vede.


David Vršecký byl se závodem relativně spokojen: „Není každý den posvícení. Ještě v polovině závodu jsem si věřil na Albaceteho, nakonec jsem byl rád, že jsem vůbec dojel. Přišel jsem sice o tři body náskoku, mám ale radost z toho, že v této chvíli je mým jediným soupeřem v boji o čelo šampionátu Markus."

Výsledky:

Kvalifikační závod (8 kol):

1. Bösiger (Švýc./Buggyra) 16:32,266, 2. Albacete (Šp./MAN) -0,831, 3. Vršecký (ČR/Buggyra) -4,920, ...7. Vojtíšek (ČR/Renault) -36,625.
Pohárový závod (12 kol):

1. Bösiger 25:07,174, 2. Albacete -6,106, 3. Belloc (Fr./MAN) -10,781, 4. Vršecký -11,717, ...7. Vojtíšek -38,977.

Průběžné pořadí:

1. Vršecký 96, 2. Bösiger 90, 3. Albacete 78, ...6. Vojtíšek 42.
Týmy: 1. Buggyra 202, 2. MAN 142, 3. Renault 108.


rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události