Fotbal

Čech: Euro je pro mě motorem

Českou reprezentaci čeká přípravné utkání s Litvou, které prověří aktuální formu reprezentantů.

Podle trenéra národního týmu však ještě půjde především o zkoušení taktických variant hráčů na jednotlivých postech. Řešit se bude především záložní řada. Vrásky na čele mu musel udělat Marek Matějovský, který se podle něho nepředvedl na soustředění v ideální formě.Vypustit zápas? Rozhodně ne!

Utkání s Litvou bude oproti těm ostatním podle trenéra zvláštní v tom, že už půjde do tuhého. Na stadionu v Edenu půjde podle Brücknera o mezistátní utkání a podle toho k němu hráči budou muset přistoupit. Ujfaluši i Čech se shodují v tom, že ačkoliv se jedná o přípravu, tak rozhodně neplánují žádný souboj vypustit. Riziko zranění si příliš nepřipouštějí. „Většina zranění vznikne prostě náhodou, s tím se prostě nic dělat nedá. A jestliže se tomu snažíte stokrát vyhnout, tak je největší pravděpodobnost, že se to stane,“poznamenal na toto téma Petr Čech.

Brankáři se "těší" na zbrusu nový míč

Brankář Chelsea také mluvil o novém míči, který si pořadatelé přichystali pro hráče na Euro. Hlavní nevýhodu pro brankáře spatřuje v tom, že míč je velmi rychlý a dokáže měnit nepředvídatelně směr. „Když už to vypadá, že centrovaný míč spadne dolů, tak ještě letí třeba dalších deset metrů,“ řekl o novém míči Čech.


Problémy s centrovanými míči bude muset řešit i obránce Tomáš Ujfaluši. Ten to však příliš neřeší. Těší ho především, že obrana je konečně kompletní a bude se moci ve stoprocentní formě představit na evropském šampionátu.

Euro je pro Čecha lékem

Kontinentálním mistrovstvím chce léčit svoji bolavou duši po prohraném finále Ligy mistrů s Manchesterem Petr Čech. „Na takové zklamání se nedá tak rychle zapomenou. Obrovskou výhodou však pro mě je to, že mě čeká už dnes zápas a pak evropský šampionát. Není čas myslet na to, co bylo, ale na to, co je. Po tom zklamání mám ještě daleko větší motivaci uspět. Šampionát je pro mě motorem a zároveň nejlepší náplastí po klubovém neúspěchu,“ řekl hvězdný brankář.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události