Motorsport

Loeb je v Řecku zatím nejlepší

Mistr světa Francouz Loeb vstoupil výborně do řecké rallye. Podívejte se na video.

Francouzský pilot Sébastien Loeb prožil další ze svých výborných vstupů do šampionátu v automobilových soutěžích. Ze sedmi rychlostních zkoušek vyhrál čtyři a s náskokem 15 vteřin vede před španělským týmovým kolegou z Citroënu Danim Sordem.

Francouz děkuje paní Štěstěně

Mistr světa ze země galského kohouta může za svoji první pozici děkovat smůle, která se přilepila na pneumatiky Jari Matttimu Latvalovi. Fin vedl až do čtvrté rychlostní zkoušky, kdy ho potkal defekt přední pneumatiky. Z boje o vyrovnané čelo soutěže ho definitivně vyřadil problém s podvozkem, který ho poslal až na šesté místo.

Hirvonen zatím stojí za očekáváním

Ještě hůře je na tom jeho krajan a aktuální lídr šampionátu Mikko Hirvonen. Drží sedmé místo s odstupem půldruhé minuty za Loebem. Hirvonen však pravděpodobně doplácí na vedoucí pozici v celkové klasifikace, která ho v jednotlivých „erzetách“ pasovala do role čističe cest.

Prokop havaroval

Jediný český zástupce v rallye Akropolis Martin Prokop nedokončil ani první etapu, když svoje Mitsubishi poslal na výlet do příkopu. Z nehody vyvázl bez zranění a jeho auto je dokonce schopné v sobotu v řeckém podniku pokračovat.

Výsledky - po 1. etapě:

1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C4) 1:21:34,8, 2. Sordo, Martí (Šp./Citroën C4) -15,7, 3. P. Solberg, Mills (Nor., Brit./Subaru Impreza) -59,1, 4. H. Solberg, Menkerud (Nor./Ford Focus) -1:06,0, 5. Aava, Sikk (Est/Citroën C4) -1:15,5, 6. Latvala, Anttila (Fin./Ford Focus) -1:18,9.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události