Sport

Cetkovská dostala dva kanáry

Česká tenistka Petra Cetkovská dostala v osmifinále Roland Garros krutou lekci.

V souboji dvou krásek ji doslova rozstřílela Srbka Ana Ivanovičová. Češka si odnesla z kurtu debakl dvakrát 6:0.Rozhodl tvrdý servis a drtivý forhend

Hlavní rozdíl ve hře obou tenistek byl v podání. Srbka podávala průměrně o dvacet kilometrů za hodinu rychleji než Cetkovská. Bez problémů si tak udržela svůj servis. Navíc se spoléhala na tradičně drtivý forehend, kterým brala naší tenistce jedno podání za druhým.
Cetkovská získala pouze 36 procent míčů po svém podání. Její soupeřka se svými 85 procenty v této statistice jasně dominovala. Zápas trval pouhých 54 minut. Ve čtvrtfinále se srbská tenistka utká s vítězkou duelu mezi Slovinkou Katarinou Srebotnikovou a Patty Schnyderovou ze Švýcarska.


 


Po těžkém boji postupuje také Jankovičová 


Mezi nejlepší turnajovou šestnáctku se dostala i další srbská tenistka Jelena Jankovičová. Narozdíl od své krajanky se na postup pořádně nadřela. Agniezsku Radwaňskou porazila po setech 6:3 a 7:6. Jankovičovou však trápily spíše zdravotní problémy, než hra mladé Polky. „Na začátku druhého setu mě začala příšerně bolet ruka a od té chvíle už to byla jenom bolest, bolest a zase bolest,“ řekla Srbka. Podle ní stojí za vším těžké míčky, se kterými se na Roland Garros hraje. Pár gramů navíc způsobuje přetěžování pohybového aparátu. Zdravotní komplikace podle Ivanovičové netrápí jenom ji. Nakonec i Radwaňská nastoupila do zápasu s novým módním doplňkem, s obvazem.

Talentovaný Gulbis překvapuje tenisový svět

V osmifinále mužské soutěže nesmí chybět Novak Djokovič. Ten si poradil s domácím  Paulem-Henri Mathieum po setech 6:4, 6:3 a 6:4. Za postup vděčí především pevným nervům v koncovkách setů. Dalšího Francouze vyřadil litevský mladík Ernests Gulbis po setech 6:4, 7:6 a 6:3. 19letý talent těžil především z výborného servisu. Nenasazenému Litevci se  podařilo poslat na Llodrovu stranu kurtu jedenáct es. V osmifinále bude tajné trumfy potřebovat. Čeká ho totiž právě Djokovič.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události