Motorsport

Pod Akropolí kraloval Loeb

Čtyřnásobný mistr světa Sébastien Loeb zvítězil podruhé v kariéře v Rallye Akropolis.

Svůj citroën protáhnul všemi úskalími řecké tratě na prvním místě před Petterem Solbergem na subaru a Miko Hirvonenem s fordem. Díky vítězství se dostal do čela celkové klasifikace.

Peklo v božském Řecku

Řečtí pořadatelé tentokrát připravili pro piloty rallyových aut pořádně těžkou trať, na jejíž záludnosti doplatili mnozí piloti. Nejprve se zdálo, že řečtí bohové mají rádi Francii. Z prvního místa totiž vyřadili defekty či technické problémy v prvním dnu nejprve Fina Lattvalu. Ve druhý závodní den se na vedoucí pozici objevil na chvíli Loebův stájový kolega Dani Sordo. I on se však musel z vedoucí pozice kvůli technickým potížím poroučet. 

Defekt potkal i Loeba

Řecké božstvo si nakonec zahrálo i s Loebem. Na rozbitých tratích musel v sobotu i Francouz řešit problémy s defektem. Navzdory těmto komplikacím si vedení udržel.  Loeb podle svých slov  v poslední závodní den pak v některých úsecích trati raději šetřil pneumatiky. Jízda „na jistotu“ mu nakonec přinesla triumf.

Prokop doplatil na techniku

Životního úspěchu dosáhl Urmo Aava. Estonec totiž se soukromým citroënem odsunul na páté místo dvojku továrního týmu Daniho Sorda, který v sobotu nabral ztrátu kvůli defektu. Jediný český zástupce v řecké rallye Martin Prokop sice zajížděl časy na úrovní první desítky, ale řada technických problémů ho odsunula až na konec celkového pořadí.

Výsledky:

1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C4) 3:19:43,6, 2. P. Solberg, Mills (Nor., Brit./Subaru Impreza) -1:09,5, 3. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Focus) -1:56,1, 4. Aava, Sikk (Est./Citroën C4) -4:20,0, 5. Sordo, Martí (Šp./Citroën C4) -4:52,0, 6. Wilson, Martin (Brit./Ford Focus) -6:11,4, 7. Latvala, Anttila (Fin./Ford Focus) -6:48,2, 8. H. Solberg, Menkerud (Nor./Ford Focus) -9:14,0.

Průběžné pořadí MS:
1. Loeb 50 b., 2. Hirvonen 49, 3. Atkinson (Austr./Subaru Impreza) 31, 4. Latvala 26, 5. Sordo 25, 6. P. Solberg 17.

Pořadí týmů:
1. BP-Ford 81, 2. Citroën 79, 3. Subaru 50, 4. Stobart

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události