Sport

Olympiáda 2016 v Praze nebude

Praha není mezi kandidátskými městy pro olympijské hry v roce 2016.

Rozhodlo o tom dnešní hlasování výkonného výboru Mezinárodního olympijského výboru (MOV) v Aténách. Ze sedmi uchazečů mohou o pořádání OH nadále bojovat Chicago, Tokio, Rio de Janeiro a Madrid. S Prahou vypadla ze hry města Baku a katarské Dauhá.


Petera a Bém: Byla to pouze zkouška

"Není to žádné překvapení, postoupila ta nejzkušenější města," řekl ČTK po volbě šéf organizační společnosti Praha olympijská Tomáš Petera.


"Už dlouho mluvíme o tom, že hlavním cílem je olympiáda v roce 2020 nebo 2024. Proto je pro Prahu nadějí, že Rio se v minulosti dvakrát nedostalo mezi kandidátská města a nyní uspělo," uvedl.


Ani pro pražského primátora Pavla Béma nebyl verdikt MOV překvapením. "A už vůbec ne tragédií. Do souboje o rok 2016 jsme šli s velmi malými šancemi," uvedl v tiskové zprávě.

Papírové předpoklady se potvrdily

Hlasování dopadlo podle papírových předpokladů, vybraná města byla považována za favority, očekávalo se vyřazení Prahy a Baku. Odborníci se jen neodvažovali spekulovat, jak dopadne Dauhá.


Chicago věří, že se olympijské hry vrátí na americký kontinent poprvé od Atlanty 1996. Madrid se snaží o úspěch po nezdaru v boji o pořádání her v roce 2012, které získal Londýn. Zástupci Tokia chtějí zpět hry po 52 letech, Rio de Janeiro se může stát prvním olympijským městem v Jižní Americe.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události